Reklama

Załogowy lot na orbitę Marsa i z powrotem w 2017 roku

Amerykański milioner i pierwszy kosmiczny turysta – Dennis Tito – chce wysłać dwóch śmiałków na orbitę Marsa na przełomie 2017 i 2018 roku – czytamy w Washington Post.

Data nie jest przypadkowa, ponieważ w tym okresie Ziemia i Mars znajdą się w idealnym położeniu. Dzięki niemu podróż będzie możliwie najkrótsza i względnie bezpieczna. Kolejna taka okazja powtórzy się dopiero w 2021 roku, ale lot zająłby wtedy nie 500, a 580 dni. Sam statek przelatywałby w dość bliskiej odległości od Słońca i Wenus, co drastycznie zwiększyłoby ilość promieniowania.

Na początku roku Tito planował, że para śmiałków - najlepiej małżeństwo - uda się w podróż na pokładzie statku któregoś z prywatnych przedsiębiorstw - najprawdopodobniej kapsuły Dragon wyprodukowanej przez SpaceX. Jednak teraz jest zdania, że idealnym rozwiązaniem byłby Space Launch System NASA.

Reklama

Nawet najbardziej optymistyczny 500-dniowy wariant podróży wydaje się koszmarem. Warto również wspomnieć, że astronauci będą mieli okazję podziwiać Marsa zaledwie przez kilka godzin.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: lot na Marsa | misja na marsa | Mars

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama