Reklama

Nowy myśliwiec USA może nie być klasyczną konstrukcją

Siły Powietrzne USA przygotowały nowy pojazd, który miał zostać poddany testom. To może jednak nie być konstrukcja, do jakiej jesteśmy przyzwyczajeni.

Siły Powietrzne USA ogłosiły w ostatnim czasie iż zaprojektowały oraz zbudowały latający myśliwiec nowej generacji. Całość objęta jest tajemnicą w ramach projektu Air Dominance Next Generation. Okazuje się jednak, że myśliwiec Amerykanów może nie być taką konstrukcją, do jakiej jesteśmy przyzwyczajeni. Jeden z blogów branżowych War Zone zdradza, iż cała konstrukcja może nie być klasycznym myśliwcem, a zupełnie nowym samolotem.

W zeszłym tygodniu, Will Roper ujawnił, iż USA zbudowało nowy myśliwiec w ramach projektu NGAD. Całość od początku ma na celu stać się następcą F-22 Raptor. Projekt był realizowany od kilku ostatnich lat, a sam nowy myśliwiec ma wzbić się w powietrze w okolicach 2025 roku.

Reklama

War Zone snuje przekonanie, iż Siły Powietrzne testują zupełnie nowy myśliwiec, który będzie obejmował wersje zarówno z załogą, jak i te działające w pełni autonomicznie. To wszystko miałoby się składać na swoistą, dużą flotę samolotów pozwalającą na dominację w powietrzu.

Nie pozostaje nic innego, jak tylko czekać na więcej informacji. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy