Reklama

Chiński robo-pies w akcji z robotycznym ramieniem [WIDEO]

Chińska firma Unitree Robotics od kilku lat z powodzeniem projektuje i buduje robo-psy, które swoim wyglądem na myśl przywodzą maszyny od Boston Dynamics. Teraz możemy zobaczyć w akcji robota z robotycznym ramieniem.

Robo-psy Unitree mają nowe robotyczne ramię

Spot od Boston Dynamics, firmy, która teraz jest własnością Hyundaia, od kilku lat można wyposażyć w robotyczne ramię. Pozwala mu ono znacząco zwiększyć możliwości. Wiele razy na filmach mogliśmy zobaczyć, jak z jego pomocą otwiera drzwi, naciska przyciski, odkręca różne zawory czy chwyta dowolne przedmioty.

Takie zdolności spodobały się inżynierom z chińskiej firmy Unitree. Postanowili oni zbudować kilka odmian robotycznych ramion Z1 do swojego robo-psa Aliengo i B1. Z opublikowanych informacji wynika, że potencjalni klienci będą mieli do wyboru wersję dwupalczastą, trójpalczastą i ze specjalną przyssawką.

Reklama

Robotyczne ramię z mieczem świetlnym

Robotyczne ramię Z1 jest dostępne w wersji Air o wadze 4,1 kilograma i Pro o wadze 4,3 kilograma i sile odpowiednio 2 i 5 kilogramów. Obie wersje mają aż sześć stopni swobody, funkcję wykrywania kolizji i są kompatybilne z systemem Ubuntu. Robot, jak i samo ramię, mogą funkcjonować w trybie zdalnego sterowania lub autonomii.

Robo-psy cieszą się coraz większą popularnością na całym świecie. Urządzenia Spot od Boston Dynamics świetnie sprawdzają się w roli inspektorów na platformach wydobywczych czy służą do mapowania fabryk. Co ciekawe, jeden taki robot, o nazwie Zeus, pracuje dla SpaceX w Boca Chica, gdzie dokonuje inspekcji po testach Starshipa.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: unitree | roboty | technologia | Chiny

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy