Oto Owen, niesamowity robot humanoidalny napędzany potężną sztuczną inteligencją [FILM]

Można śmiało rzec, że lata 20. XXI wieku będą obfitowały w prezentacje coraz to bardziej zaawansowanych robotów, których celem będzie zaprzyjaźnienie się z ludźmi i stanie się naszymi największymi przyjaciółmi.

Przynajmniej taka idea przyświeca przedstawicielom firmy Engineered Arts. Zaprojektowali oni i zbudowali bardzo intrygującego robota humanoidalnego o imieniu Owen. Celem inżynierów było jak najbardziej to możliwe zbliżenie jego wyglądu do ludzkiego. Trzeba przyznać, że eksperci od robotyki przeszli samych siebie i wnieśli takie wynalazki na zupełnie nowy, niedostępny dotąd poziom.

Większość elementów składających się na Owena została wyprodukowana za pomocą drukarek 3D. Robot może poszczycić się posiadaniem prawdziwych ludzkich włosów i syntetycznej skóry. Maszyna od Engineered Arts ma bardzo realistyczną mimikę. Można nawet powiedzieć, że w tym momencie przoduje na świecie pod tym względem.

Reklama

Z Owenem można wejść w ciekawą konwersację, co możecie zobaczyć na opublikowanym materiale filmowym. Maszyna posiada zaawansowane technologie sztucznej inteligencji o nazwie Mesmer i nie wstydzi się ich wykorzystywać. Przedstawiciele Engineered Arts zamierzają bezustannie udoskonalać swojego humanoida, a nawet stworzyć jego inne wersje, przeznaczone do różnych zastosowań.

Wielu futurologów wieści, że przyszłość będzie należeć do właśnie takich maszyn. To one będą pomagały nam w codziennym życiu, a nawet staną się naszymi najlepszymi przyjaciółmi. W czasach pandemii ludzie bardzo chętnie przygarniają zwierzęta, dzięki którym nie cierpią na samotność w izolacji. W przyszłości zwierzęta będą zastępowana przez takie androidy.

Źródło: GeekWeek.pl/Engineered Arts / Fot. Engineered Arts

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama