Robo-kucharze XXI wieku już zastępują w kuchni nawet najlepsze kucharki

Moley Robotics jeszcze w tym roku zaoferuje w sprzedaży najnowsze i najbardziej zaawansowane na świecie roboty kuchenne wyposażone w technologie sztucznej inteligencji. Na pewno zrobią furorę wśród samotnych mężczyzn.

Robot posiada dwie robotyczne ręce, które zaprojektowała i z powodzeniem stosuje w wielu projektach firma Shadow Robot Company. Jej produkty cieszą się na całym świecie ogromną popularnością. Warto tutaj podkreślić, że nawet NASA wykorzystuje je przy pracach nad sondami i satelitami. Robotyczne manipulatory są niezwykle zwinne i precyzyjne, a to atrybuty, które są w kuchni na wagę złota.

Kulinarny robot od Moley Robotics został wyszkolony przez najlepszych kucharzy, nie tylko w kwestiach manualnych, ale przede wszystkim ze znajomości najróżniejszych przepisów i subtelności w przygotowaniu najsmaczniejszych potraw. Prezentacja wyśmienitych zdolności robota odbyła się przy udziale Tima Andersona, zwycięzcy popularnego programu kulinarnego MasterChef.

Reklama

W trakcie pokazu w niecałe 30 minut ugotował i podał ekspertom zupę krabową, ale przedstawiciele firmy twierdzą, że może on upichcić niemal każdą potrawę. Komercyjna wersja ma pojawić się w sprzedaży jeszcze w tym roku i w zestawie zawierać kompletną kuchnię, lodówkę i zmywarkę. Dzięki temu do właścicieli tego robo-kucharza będzie należało tylko uzupełniać na bieżąco produkty w lodówce, a resztę już zrobi za nich robot.

Cena urządzenia będzie wynosiła ok. 15 tysięcy dolarów, czyli nie będzie mała, ale ze względu na niesamowite zdolności robota i fakt, że w zestawie znajduje się cała kuchnia, lodówka i zmywarka, nie jest to cena wygórowana. Moley Robotics przygotowało też specjalną aplikację do obsługi robota. Będzie można wydawać mu polecenia z dowolnego miejsca naszego pobytu, wybrać konkretny czas podania obiadu, a także będzie można go nauczyć nowych przepisów.

Źródło: GeekWeek.pl/Moley Robotics / Fot. Moley Robotics

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy