Czy Sony planuje premierę "obiektywów" do smartfonów?

W sieci pojawiły się zdjęcia bardzo ciekawych foto-urządzeń Sony - obiektywów bez korpusów. Takiego "bezkorpusowca" umieszczalibyśmy z tyłu smartfona, który pełniłby rolę "aparatu". Zdjęcia produktów wyglądają na prawdziwe, a ponieważ na początku września rozpoczynają się wielkie targi elektroniki konsumenckiej IFA - całość może być prawdą.

"Obiektywy" będą prawdopodobnie nosić nazwy DSC-QX10 oraz DSC-QX100. Pierwszy ma sensor 20-megapikselowy CMOS 13,2 na 8,8 mm. Drugi będzie mógł pochwalić się zoomem optycznym razy 10 (25-250 mm). Jego sensor ma być 18-megapikselowy (6,17 na 4,55 mm). Jak zatem widać, to tak naprawdę nie "obiektywy", co - oczywiście trochę upraszczając - aparaty bez wyświetlacza i przycisków potrzebnych do ich obsługi. Przynajmniej niektórych - bo na zdjęciach widać coś, co przypomina spust migawki. Co więcej, plotki mówiły o tym, że mają one funkcjonować autonomicznie, tak jak np. GoPro.

Reklama

Wymieniona powyżej optyka została zastosowana w aparatach Sony RX 100 II (w przypadku QX10) oraz WX150 (w QX100). Co więcej, na zdjęciach, które wyciekły, prawdopodobnie widać tajemniczy telefon Honami, który z pewnością zostanie zaprezentowany 4 września przed rozpoczęciem targów IFA 2013 w Berlinie.


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: DSC-QX10 | DSC-QX100 | Sony | Honami | Sony Honami

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy