Reklama

HarmonyOS - zbliża się system operacyjny Huaweia

Chińska firma przygotowuje specjalny livestream podczas którego zdradzi więcej informacji na temat HarmonyOS. Czego można się spodziewać?

HarmonyOS już wkrótce pojawi się na urządzeniach Huawei. Firma od dawna opracowuje swoje oprogramowanie i będzie chciała zastąpić nim Androida od Google. Chińczycy zaprosili na konferencję, która odbędzie się już 2 czerwca 2021 roku. Na tej imprezie dowiemy się zapewne, które modele smartfonów otrzymają HarmonyOS jako pierwsze oraz jak dokładnie wygląda wizja Huawei związana z przyszłością opisywanego oprogramowania.

Firma opublikowała zwiastun wspomnianego wydarzenia na swoim koncie w serwisie Weibo. Notatka na końcu zwiastuna zdradza, że na konferencji zobaczymy nie tylko HarmonyOS, ale również jakiś nowy produkt. Oczekuje się, że będzie nim MatePad2 - nowy tablet chińskiego producenta, który zapewne jako pierwszy skorzysta z oprogramowania HarmonyOS.

Reklama

Na pierwszy rzut oka HarmonyOS jest bardzo podobny do EMUI 11 i nadal może być oparty na systemie Android. Na więcej informacji trzeba będzie poczekać do pierwszych testów tego oprogramowania.

Do końca 2021 roku Huawei chce sprzedać 300 milionów sprzętów z HarmonyOS.

Sprawdź najnowsze promocje i korzystaj z listy zakupowej ding.pl


 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy