HTC odpiera zarzuty Apple

Tajwańska firma HTC, producent telefonów komórkowych oraz smartfonów, oficjalnie ustosunkowała się do zarzutów Apple, zaprzeczając jakoby miała zastosować w swoich produktach patenty firmy Apple.

HTC zapowiedziało również, że będzie się bronić, ponieważ technologia jaką zastosowała w swoich smartfonach była stworzona przez jej własnych pracowników, a nie przez firmę Apple.

Dyrektor naczelny HTC, Peter Chou, oświadczył, że jego firma zawsze respektowała i będzie respektować w dalszym ciągu ochronę własności intelektualnej. Zapowiedział on również dalsze działania w celu walki z konkurencją, podkreślając jednocześnie. że będzie to jak do tej pory walka uczciwa dająca konsumentom najlepsze produkty na rynku.

Firma dodaje, że jest ona jedną z najdłużej istniejących na rynku w historii rynku smartfonów oraz, że to ona jako pierwsza zastosowała Windows PDA już w roku 1998. Urządzenie to miało wtedy 3.5-calowy dotykowy wyświetlacz zamontowany w telefonach T-Mobile z możliwością użytkowania Pocket PC Phone Edition. HTC utrzymuje również, że w lipcu 2007 wyparło z rynku produkty Apple swoim HTC Touch, smatphonem opartym na technologi rozpoznającej kształty.

Reklama

Nie ma wątpliwości co do sposobu w jaki HTC zamierza się bronić ponieważ tylko niektóre spośród 20 patentów wspomnianych przez Apple, takich jak technologia oparta na rozpoznawaniu gestów, mogłoby być użyte przeciwko firmie HTC. Obserwatorzy uważają natomiast, że oskarżenie firmy HTC o kradzież patentów ma związek z walką przeciwko Google, które miało zdradzić Apple, przez wypuszczenie na rynek Adroida, w który Google użyło własnego wielodotykowego wyświetlacza.

PCArena.pl
Dowiedz się więcej na temat: firmy | technologia | firma | zarzuty | Apple
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy