HTC wychodzi na prostą? Znamy wyniki finansowe

Firma HTC od wielu miesięcy borykała się z nierentownością swojej działalności. Dopiero premiera niezwykle dobrze przyjętego HTC One M8, mniejszej wersji HTC One mini 2 oraz HTC Desire 816 sprawiła, że tajwańska firma wyszła na prostą. Znamy jej najnowsze wyniki finansowe!

Nie ulega wątpliwości, że drugi kwartał 2014 roku był dla HTC dużym krokiem naprzód. Firma po raz pierwszy od dłuższego czasu zanotowała zysk. W ostatnim kwartale wyniósł on 2,3 mld dolarów tajwańskich (1 dolar tajwański to około 10,4 groszy), podczas gdy całkowite przychody zamknęły się w kwocie 65,5 mld dolarów tajwańskich. Jak podkreśla firma, rentowność to efekt dobrych wyników sprzedaży flagowego modelu HTC One M8 oraz modeli HTC One mini 2 i Desire 816.
 
HTC po raz pierwszy zostało również liderem na własnym, tajwańskim rynku - zarówno pod względem ilości sprzedanych smartfonów, jak i wartości sprzedaży. Przyczyniły się do tego głównie dwa modele - HTC One M8 oraz Desire 816. Duży sukces udało się również odnieść na rynku chińskim oraz indyjskim. Jest to efekt dobrze dopasowanego portfolio.
 
HTC przewiduje, że w trzecim kwartale bieżącego roku przychód zamknie się w zakresie od 42 do 47 mld dolarów tajwańskich, czyli znacznie mniej, niż w drugim kwartale. Jest to oczywiście związane z brakiem premiery flagowego modelu.

Reklama


Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: HTC
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy