Huawei P10 - polska premiera

Huawei P10, nowy flagowy smartfon chińskiego producenta, trafił do Polski. Co charakteryzuje ten model i jaka będzie jego cena.

Mieliśmy już szansę sprawdzić P10 w akcji - tutaj przeczytacie nasz wstępny test

Podczas robienia zdjęcia Huawei P10, obrazy z dwóch soczewek głównego aparatu Huawei P10 - 12 Mpx RGB oraz 20 Mpx monochromatycznej z jasnością F/2.2 łączone są przez udoskonalony algorytm.  O perfekcyjne i nieporuszone kadry zadba optyczny system stabilizacji obrazu. Nie zabrakło również możliwości edycji punktu ostrości i eleganckiego rozmywania tła już po wykonaniu zdjęcia.

Reklama

Innowacją dla wszystkich, którzy uwielbiają wykonywać zdjęcia portretowe jest tryb, który wykorzystuje technologię trójwymiarowego wykrywania twarzy. Analizie podlega aż 190 cech, związanych z mimiką i kolorystyką. Wiedza zebrana przez czujniki wykorzystywana jest do korekcji oświetlenia oraz przy korzystaniu z trybów upiększających. Dzięki tej technologii każde zdjęcie będzie wyglądało, jak z okładki topowego magazynu.

Po raz pierwszy również przedni aparat powstał we współpracy z firmą Leica. 8 Mpx i jasność F/1.9 pozwalają na wykonanie portretów i selfie o niespotykanej wcześniej jakości. Dodatkowo, czujniki
w przednim aparacie automatycznie rozpoznają czy w kadrze znajduje się jedna czy więcej osób. W tym drugim przypadku uruchamiany jest tryb szerokokątny.

Sercem Huawei P10 jest jeden z najszybszych na świecie procesorów, Kirin 960. Za zarządzanie ośmiordzeniową jednostką odpowiedzialna jest nakładka EMUI 5.1 z samouczącym się inteligentnym algorytmem. System na bieżąco uczy się tego, w jaki sposób użytkownik korzysta ze smartfona. Tę wiedzę wykorzystuje, przewidując kolejne dotknięcia ekranu. Dzięki temu np. aplikacja ze świeżymi wiadomościami będzie gotowa do uruchomienia zawsze w godzinach porannych.

Smartfon wyposażono w 4GB pamięci RAM i 64 GB pamięci wewnętrznej. Podczas przetwarzania grafiki główny procesor wspomagany jest przez procesor graficzny Mali G71 MP8.

Huawei P10 wyposażony został w baterię o pojemności 3200 mAh. Przy zwykłym użytkowaniu bateria wystarczy na nawet dwa dni użytkowania. Ładowanie odbywa się dzięki technologii Huawei Super Charge, która gwarantuje nie tylko szybkie uzupełnianie energii, ale przez zastosowanie 5-etapowego mechanizmu ochronnego, jest bardzo bezpieczna.  

W odróżnieniu od konkurencji, obiektywy podwójnego aparatu nie wystają z obudowy. Idealnie gładki jest również ekran urządzenia - czytnik linii papilarnych ukryty został pod niewidoczną taflą szkła. Czytnik pełni jednocześnie funkcję paska nawigacji. Dzięki temu obraz na ekranie o wielkości 5.1" i rozdzielczości Full HD, jest jeszcze większy. Szkło zastosowane na zaokrąglonym z obu stron ekranie 2.5D to Gorilla Glass 5.


Dwa kolory obudowy Huawei P10 - Dazzling Blue i kolor 2017 roku Greenery -  zostały zaprojektowane we współpracy z Instytutem Pantone.

Ambasadorem Huawei już kolejny rok jest Robert Lewandowski. Jeden z najlepszych piłkarzy na świecie będzie bohaterem kampanii reklamowej "Perfekcyjny portret", która startuje 1 kwietnia 2017.  

Cena i dostępność

Huawei P10 jest dostępny w najlepszych salonach sprzedaży i u operatorów w wersji 4.0 GB RAM  i 64GB ROM w kolorach czarnym i srebrnym. Pozostałe wersje kolorystyczne będą pojawiały się w sprzedaży na bieżąco.

Cena Huawei P10: 2699 zł

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Huawei P
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy