Lenovo Vibe Z2 Pro z ekranem QHD będzie konkurentem LG G3

Wkrótce rynek mobilny zaczną zalewać urządzenia z ekranami Quad HD. Przespać tego nie zamierza firma Lenovo, która ma już swoją propozycję z tej kategorii - model Vibe Z2 Pro.

Informacje o nowej propozycji Chińczyków pojawiły się w serwisie Weibo. Od razu napiszę, że prezentuje się ona zaskakująco dobrze. Kluczową cechą Vibe Z2 Pro będzie oczywiście ekran IPS LCD o rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli i 6-calowa przekątna.

Sprzęt będzie oparty na czterordzeniowym układzie Snapdragon 801 o taktowaniu do 2,45 GHz (wersja AC). Na jego pokładzie znajdą się również: aparat z 16-megapikselową matrycą oraz optyczną stabilizacją obrazu (OIS) oraz moduł LTE, Wi-Fi i NFC. Dobre wrażenie robi bateria o pojemności 4000 mAh. Tym bardziej, że sprzęt ma zostać zamknięty w metalowej konstrukcji o grubości zaledwie 7,7 mm.

Reklama

Nie wiadomo jeszcze, kiedy Lenovo Vibe Z2 Pro zostanie oficjalnie zaprezentowany, ale powinno nastąpić to już wkrótce. Sprzęt w sprzedaży w pierwszej kolejności pojawi się oczywiście w Państwie Środka. Liczę jednak, że zapowiedzi Lenovo dotyczące rozszerzenia dystrybucji telefonów okażą się prawdziwe i za jakiś czas pojawi się również na naszym rynku.

Mateusz Żołyniak

komórkomania.pl


Komórkomania.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy