Meizu MX4 uchwycony na zdjęciu. Ma cienkie ramki i potężną specyfikację

Nowo opublikowane zdjęcie smartfona Meizu MX4 potwierdza informacje o zastosowaniu obudowy z bardzo cienkimi bocznymi ramkami. To jednak jeszcze nie wszystko.

Chiński serwis IT Home zamieścił właśnie nowe informacje o nadchodzącym flagowcu firmy Meizu, który ma zostać zaprezentowany już wkrótce (pod koniec sierpnia lub na początku września). Pojawiło się również zdjęcie urządzenia, które jest - wreszcie - zadowalającej jakości.

Meizu nie zaskoczy wyglądem przedniego panelu urządzenia. Na plus Chińczykom należy zaliczyć solidnie zredukowane ramki otaczające ekran. Wcześniejsze plotki głosiły, że mają mieć one tylko 1,1 mm, co - patrząc na zdjęcie - wydaje się prawdopodobne. Cieszyć może także obecność charakterystycznego przycisku Home, który sugeruje, że firma postawiła na dotykowy panel z przyciskami funkcyjnymi. Część użytkowników będzie też pewnie zadowolona ze zdejmowanej pokrywy baterii.

Reklama

Poza udostępnieniem zdjęcia, IT Home podaje również kilka wiarygodnych informacji o specyfikacji urządzenia. Chińczycy twierdzą, że Meizu przygotuje dwie wersje flagowego smartfona, które będą różnić się zastosowanymi ekranami. Pierwsza ma oferować 5-calowy panel o rozdzielczości Full HD (1920 x 1080 pikseli) i określana jest jako Standard Edition (widoczna na powyższym zdjęciu). Jej sercem ma być Exynos 5430 napędzający Galaxy Alpha lub ośmiordzeniowym MediaTek MT6595 z rdzeniami Cortex-A17 i grafiką PowerVr Series6.

Meizu ma szykować również mocniejszą wersję urządzenia z 5,5-calowym ekranem o rozdzielczości 2560 x 1536 pikseli. Część plotek sugerowało, że będzie ona oparta na Snapdragonie 805. Bardziej prawdopodobną opcją ma być jednak wykorzystanie nadchodzącego ośmiordzeniowego Exynosa 5433 z rdzeniami Cortex-A53 i A57. Na pokładzie urządzenia można będzie znaleźć także: 3 GB pamięci RAM, aparat główny z matrycą 16 Mpix, 8-megapikselową kamerkę na przednim panelu czy moduł 4G. Szkoda, że na chwilę obecną nie ma żadnych informacji o zastosowanych w urządzeniach ogniwach.

Meizu MX4 będzie działać pod kontrolą nowej wersji Flyme OS. IT Home dodaje, że nie będzie to jedyna opcja. Firma w części modeli może zainstalować Aliyun OS, czyli inną chińską platformę, która bazuje na Android Open Source Project. Możliwe jest również pojawienie się wersji smartfona z Ubuntu Touch, ale z pewnością nie nastąpi to w najbliższej przyszłości.

Dokładna cena urządzenia nie jest jeszcze znana, ale mówi się, że podstawowy wariant MX4 będzie można nabyć już za około 320 dol. Całkiem nieźle, więc mam nadzieję, że Meizu - zgodnie z zapowiedziami - wkrótce ogłosi rozszerzenie sprzedaży również na rynki europejskie. Dodam, że jest to całkiem prawdopodobne - nasze źródła donoszą, że Chińczycy dogadują się z jedną z dużych polskich sieci sklepów z elektroniką.

Mateusz Żolyniak

komórkomania.pl

Komórkomania.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy