Nikt nie chce piątego operatora

Piąty operator telefonii komórkowej w Polsce, spółka CenterNet, szuka branżowego inwestora, które ma wesprzeć mobilny projekt. Na razie duzi gracze komórkowego rynku (Era, Plus i Orange) nie wyrażają dużego zainteresowania nowym graczem.

W ubiegłym tygodniu Roman Karkosik na łamach "Rzeczpospolitej" i dziennika "Parkiet" przyznał, że jest gotowy wprowadzić do NFI Midas inwestora, który wsparłby projekt telefonii komórkowej. Do NFI Midas należy spółka CenterNet posiadająca prawo do budowy piątej, infrastrukturalnej sieci telefonii komórkowej w Polsce.

W mediach rozpoczęły się spekulacje na temat ewentualnego zainteresowania projektem ze strony dużych graczy. Prezes sieci Orange zapewnia, że jej spółka nie jest zainteresowana CenterNet. Plus oraz Era nie chcą wypowiadać się w tej sprawie. Według informacji "Rzeczpospolitej" i "Parkietu", w maju PTC myślał o inwestycji w CenterNet z myślą o częstotliwościach komórkowych.

Reklama

Na razie CenterNet oferuje usługi pre-paid dla słuchaczy Radia Maryja i widzów TV Trwam w ramach sieci wRodzinie. Spółka jest zadowolona z pierwszych miesięcy sprzedaży, jednak nie podaje szczegółów. Wkrótce CenterNet zaoferuje usługi abonamentowe - klient będzie mógł zerwać umowę w każdej chwili. W 2010 roku oferta CenterNet zostanie wzbogacona także o usługi mobilnego internetu.

Media2
Dowiedz się więcej na temat: Orange | plus | Era

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama