O Galaxy S5 Active wiemy coraz więcej, ale wciąż brakuje najważniejszego

Już wkrótce Samsung powinien zaprezentować model Galaxy S5 Active. Nowe plotki zdradzają sporo o zastosowanych przez Koreańczyków podzespołach.

Czy Galaxy S 5 Active będzie podobny do poprzednika?
Czy Galaxy S 5 Active będzie podobny do poprzednika?materiały prasowe

Najnowsze informacje o Galaxy S5 Active pochodzą z bazy programu AnTuTu. Sugerują one, że wersja flagowca o podwyższonej odporności będzie równie mocna co oryginał. Model G870A zostanie bowiem oparty na czterordzeniowym układzie Snapdragon 801 w wersji AC, który charakteryzuje się rdzeniami Krait 400 2,5 GHz oraz Adreno 330 o taktowaniu 578 MHz.

S5 Active ma wykorzystywać również 2 GB pamięci RAM i ekran o rozdzielczości FullHD, a kontrolę nad urządzeniem będzie sprawował Android 4.4.2 KitKat. Nikogo nie powinno więc dziwić, że model w testach AnTuTu osiąga bardzo podobne wyniki do zwykłego Galaxy S5. Cieszyć może też to, że na wydajności podobieństwa między nimi się nie kończą.  Na pokładzie nowego flagowca będzie można znaleźć bowiem aparat 16 Mpix, kamerkę 2 Mpix na przednim panelu czy 16 GB wbudowanej pamięci (zapewne będzie też slot kart microSD). Ogólnie zapowiada się, że Samsung po raz kolejny przygotuje naprawdę dobrze wyposażonego Active'a. Szkoda jedynie, że póki co za wiele nie wiadomo o najważniejszym - obudowie.  Galaxy S4 Active od zeszłorocznego flagowca odróżniał się wyglądem, obecnością fizycznych przycisków funkcyjnych oraz wodoszczelną konstrukcją z mocniejszego tworzywa. Można spodziewać się, że w tym roku będzie podobnie. Biorąc pod uwagę, że Galaxy S5 ma certyfikat IP67, wersja Active powinna spełniać wyższe normy. Szczególnie, gdy idzie o czas zanurzenia pod wodą. Kto wie, może firma w tym roku postawi również na obudowę, która będzie radzić sobie lepiej z upadkami.  Zeszłoroczny Galaxy S4 Active był bardzo ciekawym, chociaż nieco niedocenianym urządzeniem. Model G870A od strony sprzętowej prezentuje się świetnie, więc liczę, że Samsung postawi na naprawdę dobrą obudowę. Szkoda jedynie, że pewnie będzie oznaczać to wyższą cenę.

Mateusz Żołyniak

Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas