Oto szczegóły dotyczące aparatu Galaxy Note'a 4. Samsung stawia na selfie

Zanosi się na to, że Galaxy Note 4 będzie mógł się poszczycić naprawdę funkcjonalnym aparatem. A nawet dwoma, bo Samsung najwidoczniej szykuje się do ukłonu w stronę miłośników selfie.

Do informacji na temat smartfona - a konkretniej jego aparatów - dotarł SamMobile. Jeśli przeciek się potwierdzi, gigant podąży za obecnie panującym trendem i skupi się nie tylko na głównym, ale i przednim aparacie. Jego matryca ma mieć rozdzielczość 3,7 Mpix, co pozwoli mu na wykonywanie zdjęć i kręcenie filmów w rozdzielczości WQHD (2560 × 1440 pikseli). Warto tutaj zaznaczyć, że dokładnie taką samą rozdzielczość powinien mieć ekran urządzenia. Widać zresztą, że Samsung lubi uzależniać przedni aparat od wyświetlacza; smartfony z ekranami Full HD mają na swoich pokładach kamerki 2,1 Mpix, które przechwytują obraz w rozdzielczości 1920 × 1080 pikseli.

Reklama

Oprogramowanie ma być ponadto wzbogacone o tryby Wide Selfie, Selfie oraz Selfie Alarm. Dzięki nim będzie można kolejno: robić szerokokątne autoportrety, wykonywać zdjęcia po wykryciu uśmiechu lub mrugnięcia okiem oraz automatycznie ustawić ostrość na twarzy fotografowanej osoby. Oprócz tego w systemie znajdą się oczywiście liczne funkcje, tryby i filtry, które obecne były już w Galaxy S5 i wcześniejszych modelach.

Ciekawym dodatkiem ma być Side Touch, czyli ulokowany na dolnej prawej krawędzi urządzenia czujnik, który będzie pełnił rolę spustu migawki. Wiadomo, że będzie on nieaktywny podczas robienia zdjęć w trybie wertykalnym (prawdopodobnie, by nie dopuścić do przypadkowych wciśnięć) oraz w trakcie kręcenia wideo.

Podobno linie kodu odpowiedzialne za obsługę sensora Side Touch można znaleźć nawet w oprogramowaniu Galaxy S5, ale ostatecznie nie znalazł się on w wyposażeniu flagowca.

Informatorzy serwisu SamMobile potwierdzają wcześniejsze plotki, jakoby Samsung miał postawić na 16-megapikselowy sensor Sony IMX240, który zostanie wzbogacony o optyczny stabilizator obrazu. Za jego pomocą użytkownik będzie mógł robić zdjęcia o rozdzielczości 5312 × 2988 pikseli oraz nagrywać filmy 4K (3840 × 2160 pikseli).

Trzeba przyznać, że wszystko zapowiada się bardzo obiecująco. Przypomnę jeszcze, że premiera Galaxy Note'a 4 została zaplanowana na 3 września.

Miron Nurski

komórkomania.pl


Komórkomania.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama