Pobłogosławienie komórek i komputerów

Kościoły w Londynie oraz Kanadzie poprosiły swoich wiernych, aby przynieśli na mszę notebooki oraz smartfony, które używają podczas swojej pracy. Cała elektronika została pobłogosławiona.

- Staroświecka tradycja święcenia przedmiotów, które wykorzystujemy do pracy codziennej w dzisiejszych czasach miła się trochę w celem, szczególnie dla osób mieszkających w metropoliach. Dlatego postanowiliśmy pobłogosławić wszystkie urządzenia, które wykorzystujemy do codziennej pracy - telefony komórkowe, BlackBerry, nawigację GPS, komputery przenośne, iPada oraz e-czytniki - powiedziała wielebna Lisa Vaughn. Jej kanadyjska parafia nie była jedyną parafią na świecie, która wyszła z podobną inicjatywą.

Kilka miesięcy temu jedna z londyńskich parafii urządziła podobną uroczystość, zapraszając swoich wiernych. - Zrobiliśmy to, aby przypomnieć zapracowanym mieszkańcom stolicy, że łaska Pańska może spłynąć na nich z różnych stron - przytacza wypowiedź wielebnego Canona David Parrotta serwis cellularnews. Obie parafie planują kolejne tego typu uroczystości.

Przypomnijmy, że w Kościele katolickim za patrona internetu, programistów oraz internautów uznany został św. Izydor z Sewilli.

Reklama
INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy