Premiera Samsunga Z wraz systemem Tizen przełożona

Zaplanowana na lipiec premiera Samsunga Z, który byłby pierwszym smartfonem opartym na systemie Tizen, niestety nie doszła do skutku. Telefon miał być dostępny w sprzedaży na terenie Rosji. Samsung wycofał się jednak ze swoich planów.

Mobilny systemu operacyjny tworzony przez Samsunga na bazie Linuksa jak na razie napotyka na swojej drodze sporo trudności. Dużym krokiem naprzód miała być premiera pierwszego smartfona, który wykorzystywałby Tizen. Firma zdecydowała się jednak odłożyć ją w czasie. Samsung zapowiedział, że będzie to najprawdopodobniej III kwartał 2014 roku. Dokładnej daty jednak nie podano. 

Co było powodem decyzji o wstrzymaniu premiery? Odpowiedź jest prosta, brak odpowiedniej liczby aplikacji, które działałyby na systemie Tizen. Nie da się ukryć, że konkurencja jest naprawdę duża. Android oraz iOS postawiły poprzeczkę bardzo wysoko, nawet Windows Phone ma poważne problemy, aby je dogonić. Brak odpowiednich programów mógłby zniechęcić już od samego początku klientów do systemu Tizen i zniweczyć cały projekt. Samsung dał sobie, więc jeszcze trochę czasu, aby podczas premiery pula dostępnych aplikacji była większa.
 
Przypominamy, iż według zapowiedzi producenta Samsung Z ma być wyposażony w czterordzeniowy procesor z zegarem 2,3 GHz oraz w 2 GB pamięci RAM. Telefon będzie posiadał 4.8 calowy ekran Super AMOLED o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli oraz kamery 8 i 2.1 Mpix. Dodatkowym elementem będzie także czytnik linii papilarnych. Jest raczej wątpliwe, aby coś się zmieniło w jego specyfikacji.

Reklama

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: Samsung | Tizen
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy