Prezentacja nowego iPhone'a wycieka? Pojawi się już dzisiaj?

Już 2 czerwca rozpocznie się coroczna konferencja WWDC, na której Apple ma zaprezentować nową wersje systemu iOS. Być może jednak nie będzie to jedyna nowość jaką zobaczymy w San Francisco.

W poniedziałek w Moscone Center rozpocznie się konferencja giganta z Cupertino dla deweloperów. Jednym z jej głównych tematów będzie prezentacja nowej wersji iOS. Potwierdzeniem tego są dekoracje z cyfrą "8", które ustawiane są już w budynku.

O iOS 8 więcej zdradzi oczywiście Jonathan Ive i spółka, ale od dawna mówi się, że będzie on nastawiony na funkcje zdrowotne. Powstać ma nawet specjalna usługa Healthbook, w której będą gromadzone informacje o aktywnościach i stanie zdrowa użytkowników.

Najciekawszy jest jednak fakt, że już na WWDC 2014 możemy zobaczyć iPhone'a 6. W serwisie YouTube pojawiło się wideo, na którym uchwycono fragment jednej z prób przed poniedziałkową prezentacją. Można zobaczyć na niej nowego smartfona Apple'a, który odpowiada urządzeniu z licznych przecieków (ma większy ekran i nową obudowę).

Reklama

Czy rzeczywiście iPhone 6 może pojawić się już na WWDC? Nie wydaje się to zbyt prawdopodobne. Zgodnie z cyklem wydawniczym giganta, premiera nowego smartfona powinna odbyć się jesienią, a kilka miesięcy wcześniej prezentowana jest nowa wersja iOS (było tak nawet, gdy iPhone'y były pokazywane w pierwszej połowie roku). Daje to czas na testy oprogramowania przed wejściem urządzenia.

Nic nie wskazuje, aby w tym roku miałoby się to zmienić. Tym bardziej, że iPhone 6 może zostać wyposażony w ekran o większej rozdzielczości, a w iOS dostępnych będzie co najmniej kilka nowych funkcji. Nie oznacza to jednak, że powyższy materiał nie jest prawdziwy.

"Czerwcowy debiut iPhone'a 6 wydaje się mało prawdopodobny. Jeżeli jednak gigantowi zależy na tym, by deweloperzy dostosowali swoje aplikacje pod nową rozdzielczość przed jesienną premierą, powinien informacje na temat ekranu zdradzić już teraz. Obstawiam więc, że na WWDC 2014 Apple powie nam, że pracuje nad iPhonem 6 z 4,7-calowym ekranem, pokaże kilka slajdów na zaostrzenie apetytu i doda, że więcej dowiemy się w ciągu kilku miesięcy. Z analogiczną sytuacją mieliśmy do czynienia rok temu w przypadku Maca Pro" - czytamy w innym wpisie na komorkomania.pl.

Nie można też wykluczyć, że gigant planuje jesienią uraczyć nas smartfonem z 6-calowym ekranem i inteligentnym zegarkiem, więc wcześniej pokaże iPhone'a 6 i iOS 8. Nowy telefonów mógłby do sprzedaży wejść pod koniec wakacji, co z pewnością uderzyłoby w premiery nowych smartfonów z Androidem (większość zapowiedziana jest na początek września).

Mateusz Żołyniak

komórkomania.pl


Komórkomania.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy