Rewelacyjny Oppo Find 5 może wkrótce trafić do Europy

Oppo Find 5 był jednym z pierwszych smartfonów z 5-calowym ekranem o rozdzielczości Full HD. Urządzenie w Chinach pojawi się już za kilkanaście dni, a to oznacza, że również mieszkańcy Starego Kontynentu będą mogli niebawem pokusić się o zakup.

Specyfikacja techniczna Find 5 pozwala postawić go na równi z Xperią Z. Oba urządzenia są wyposażone w 5-calowy ekran o rozdzielczości 1080p, czterordzeniowy układ Snapdragon S4 Pro i 2 GB pamięci RAM. Co ciekawe, nawet aparaty mają tę samą wielkość i rodzaj matrycy (Sony Exmor RS 13 Mpix), który umożliwia aktywację trybu HDR w filmach i rejestrację wideo z prędkością 120 kl./s.

Nie tylko konkurencyjne parametry moją być magnesem na klientów. Atutem większości chińskich manufaktur jest cena. Oppo Find 5 w przeliczeniu na złotówki ma kosztować około 2100 zł w wersji 16 GB oraz około 2400 zł za model z pamięcią wewnętrzną 32 GB. Android 4.1, mocna specyfikacja techniczna i niewygórowana cena - zapowiada się świetnie. Niestety w tym momencie zaczynają się schody.

Reklama

Najnowsze dzieło firmy Oppo, dostępne od dzisiaj w przedsprzedaży w Chinach, trafi w ręce pierwszych klientów już 29 stycznia. Choć po oficjalnej premierze pojawiało się wiele sprzecznych informacji dotyczących dostępności modelu w pozostałych regionach, teraz jest już niemal pewne, że Find 5 trafi zarówno do Stanów Zjednoczonych, jak i Europy. Niestety, producent nie zdradza szczegółów, a na stronie wciąż widnieje informacja "coming soon".

Choć wśród wymienionych krajów brakuje Polski, jeszcze nie wszystko stracone. Producent podał, że wkrótce lista powinna zostać rozszerzona, więc wciąż możemy mieć nadzieję, że Find 5 pojawi się w u nas.

Tomasz Hamryszak

komorkomania.pl


Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: Oppo | Smartfon | Android
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy