Samsung i Sony szykują niedrogie 6-calowce

Już wkrótce na rynku powinny wylądować nowe ogromne smartfony Samsunga i Sony. Ten drugi może zaskoczyć specyfikacją, ale niekoniecznie pozytywnie.

W benchmarku GFXBench przetestowano nieznane dotąd urządzenie ukrywające się pod kodowym oznaczeniem Sony D2203. Dzięki przeprowadzonemu testowi wydajnościowemu możemy się dowiedzieć, że model ten ma dość specyficzne parametry techniczne:

- 6,1-calowy ekran o rozdzielczości 854 x 480 (161 ppi);

- Snapdragon 400 (4 x 1,2 GHz);

- 1 GB pamięci RAM;

- aparat 5 Mpix;

- przednia kamerka 0,3 Mpix;

- Android 4.4.2 KitKat.

Jak widać, D2203 ma na swoim pokładzie gigantyczny ekran o bardzo niskiej rozdzielczości, przez co cechuje się on zagęszczeniem pikseli na poziomie pierwszego iPhone'a z 2007 roku. Pozostała część specyfikacji wskazuje na to, że mamy do z przeciętnym produktem, którego cena nie powinna być wygórowana, ale mimo wszystko takiej rozdzielczości nawet w urządzeniu ze średniej półki cenowej być nie powinno. Dość tutaj wspomnieć, że low-endowa Motorola Moto E ma ekran o rozdzielczości 960 x 540 pikseli.

Reklama

Na więcej szczegółów na temat wspomnianych urządzeń będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Dobrą okazją do ich zaprezentowania będą zbliżające się targi IFA 2014.

Miron Nurski

komórkomania.pl

 

Komórkomania.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy