Samsung pracuje nad tajemniczym urządzeniem

Wygląda na to, że wkrótce Samsung zaprezentuje smartfona, który może trafić do zupełnie nowej rodziny urządzeń tego producenta. Co o nim wiadomo?

Serwis SamMobile dotarł do informacji, z których wynika, że nowe urządzenie o nazwie kodowej EK-GC100 zostanie wyposażone w wyświetlacz o rozdzielczości 1024 x 600 pikseli. Najbardziej zastanawiająca jest jdnak wspomniana wyżej nazwa kodowa urządzenia. Litery "EK" nie pojawiły się do tej pory w nazwie żadnego sprzętu Koreańczyków, więc pozwala to sądzić, że mamy do czynienia z czymś zupełnie nowym.

Początkowo spekulowano, że może być to aparat fotograficzny pracujący pod kontrolą systemu Android. Wkrótce okazało się, że prawdopodobnie będzie to jednak smartfon. Biorąc pod uwagę fakt, że informacje dotyczące systemu operacyjnego nie zostały jeszcze oficjalnie potwierdzone, może się okazać, że będzie to oczekiwany przez wiele osób Tizen, co tłumaczyłoby zastosowanie rozdzielczości 1024 x 600.

Jest jeszcze jedna możliwość - telefon z elastycznym ekranem. Podejrzewano, że wyświetlacz tego typu pojawi się w Galaxy Note II. Pozostałe elementy (w tym obudowa) najpewniej zostaną jednak wykonane ze standardowych materiałów, więc elastyczność ekranu przełoży się jedynie na jego wytrzymałość.

Reklama

Na rozwianie wszelkich wątpliwości musimy jeszcze poczekać. Możliwe, że o niezapowiedzianej dotąd nowość nie usłyszymy nawet na targach IFA 2012.

Miron Nurski

http://komorkomania.pl

Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: Samsung | Android | smartfony
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy