SCHOTT Xensation Cover - konkurencja dla Gorilla Glass!

Wszyscy wiemy, jak podatne na zadrapania są ekrany bez ochrony. Gorilla Glass firmy Corning zabezpiecza wiele urządzeń na rynku. Wkrótce pojawi się jednak konkurencyjne rozwiązanie, którego twórcy twierdzą, że jest lepsze od Gorilli.

Stworzyła je firma SCHOTT, a nosi ono nazwę Xensation Cover. Według zapewnień Gorilla Glass nie ma z nim szans. Poniżej znajduje się wideo promocyjne tego produktu.

Xensation Cover zostało zapowiedziane już jakiś czas temu, a producent przez długi czas dopracowywał swoje rozwiązanie. Wreszcie uznano, że produkt jest gotowy. Szybko udało się przekonać pierwszych partnerów, dzięki czemu urządzenia z powłoką Xensation Cover powinny trafić do sprzedaży już w trzecim kwartale.

SCHOTT zapewnia, że jego powłoka jest 20 proc. bardziej wytrzymała na uszkodzenia od innych. Czy są to tylko czcze przechwałki? Przekonamy się, kiedy pierwsze produkty ujrzą światło dzienne. Jestem pewien, że testy wytrzymałościowe prowadzone przez użytkowników będą rzetelne.

Reklama

Corning nie powinien lekceważyć konkurencji. Większa wytrzymałość może okazać się decydującym argumentem dla producentów smartfonów. Moim zdaniem firma wyjdzie jednak z tego pojedynku obronną ręką. Pokazane niedawno nowe elastyczne szkło - Willow Glass z pewnością będzie szeroko wykorzystywane. Elastyczne czy wygięte ekrany praktycznie pukają do naszych drzwi. Nikt nie zabroni SCHOTT stworzyć powłoki również dla tego typu urządzeń, a jak wiadomo, konkurencja tylko przyspiesza rozwój.

Tomasz Nowak

http://komorkomania.pl

Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: konkurencja | smartfony | Gorilla Glass

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama