Trzy miliony iPhone'ów na starcie

Za nieco ponad trzy tygodnie, 29 czerwca, nastąpi premiera iPhone'a - wyprodukowanego przez Apple'a połączenia telefonu komórkowego, odtwarzacza multimedialnego oraz urządzenia do surfowania po sieci. W dniu premiery na rynek ma trafić 3 miliony iPhone'ów, czyli tyle ile, zdaniem analityków, Apple będzie w stanie ich sprzedać do końca roku.

Firma Jobsa ogłosiła, że do końca 2008 roku ma zamiar sprzedać 10 milionów swoich nowatorskich telefonów komórkowych. Specjaliści uważają, że nabywców może znaleźć nawet 12 milionów urządzeń. Na przeszkodzie realizacji ambitnych planów nie powinna stanąć nawet wysoka cena urządzenia, które kosztuje 499 dolarów.

Analityk Gene Munster z Piper Jaffray Cos. uważa nawet, że jeśli Apple zaproponuje też tańszą wersję iPhone'a to do końca 2009 roku mógłby sprzedać 40 milionów tego typu urządzeń.

W ubiegłym miesiącu Apple i AT&T podpisało umowę, na mocy której telekomunikacyjny gigant będzie miał pięcioletni monopol na wykorzystywanie iPhone'a w swojej sieci na terenie USA. Verizon, który również prowadził w tej sprawie negocjacje z Apple, zapowiada, że pod koniec lata pokaże podobne urządzenie.

Reklama

Mariusz Błoński

kopalniawiedzy.pl
Dowiedz się więcej na temat: starcie | apple | iphone

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama