W Wielkiej Brytanii pojawiła się aktualizacja bezpieczeństwa dla Galaxy S III

Samsung rozpoczyna dystrybucję oprogramowania, które łata lukę bezpieczeństwa w smartfonach z procesorem Exynos - podał serwis SamMobile. Na razie aktualizacja dotyczy modelu Galaxy S III i jest dostępna dla osoby z Wielkiej Brytanii.


Jak pisaliśmy w połowie grudnia, w modelach smartfonów Samsunga wyposażonych w procesor Exynos znaleziono lukę, która ma rzekomo umożliwiać kradzież danych właściciela urządzenia, a nawet unieruchomienie telefonu - dokładną listę urządzeń, które obejmuje to zagrożenie można znaleźć poniżej. Samsung potwierdził ten fakt i obiecał aktualizacje. Teraz pojawiają się pierwsze z nich. Na razie nie wiadomo jednak, co z innymi modelami oraz co z aktualizacją dla polskich klientów.

Oficjalny komentarz polskiego oddziału Samsunga z grudnia 2012

"Samsung jest świadomy potencjalnego zagrożenia związanego z procesorami Exynos i planuje dostarczyć aktualizację oprogramowania tak szybko jak to możliwe.  Problem może powstać wyłącznie wtedy, kiedy użytkowana jest złośliwa aplikacja na zaatakowanych urządzeniach. Niemniej jednak nie dotyczy to większości urządzeń korzystających z wiarygodnych i autoryzowanych aplikacji. Samsung będzie monitorował sytuację do momentu, kiedy oprogramowanie rozwiązujące problem, będzie dostępne dla wszystkich zaatakowanych urządzeń przenośnych".

Reklama

Lista potencjalnie zagrożonych telefonów:

- Samsung Galaxy S2 GT-I9100,
- Samsung Galaxy S3 GT-I9300.
- Samsung Galaxy S3 LTE GT-I9305,
- Samsung Galaxy Note GT-N7000,
- Samsung Galaxy Note 2 GT-N7100,
- Samsung Galaxy Note 10.1 GT-N8000,
- Samsung Galaxy Note 10.1 GT-N8010.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Samsung Galaxy S | Galaxy S III
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama