Zuckerberg zapewnia, że Facebook nie stworzy własnego smartfona

Dyrektor generalny i założyciel Facebooka Mark Zuckerberg nie owija w bawełnę - serwis społecznościowy nie zamierza wydawać własnego telefonu komórkowego.

- Budowanie jednego zintegrowanego systemu nie jest właściwą strategią dla nas... Załóżmy, że mamy sprzedać 10 milionów sztuk. To będzie 1 procent użytkowników. Kogo to obchodzi? - powiedział Mark Zuckerberg podczas spotkania z akcjonariuszami.

Zapewnienie Zuckerberga nie oznacza bynajmniej, iż Facebook będzie zaniedbywał właścicieli urządzeń mobilnych:

- Miliard osób korzysta z naszych produktów. Musimy uczynić Facebooka wygodnym dla wszystkich urządzeń, z których korzystają użytkownicy. [W przypadku mobile, - przyp. red.] zamiast skupiać się na budowaniu aplikacji, (...) powinniśmy iść głębiej.

Tajemnicze określenie "szefa Facebooka" pozostaje niewyjaśnione. Nie wiadomo, co dokładnie oznacza owa "głębokość", jednak jest pewne, że Facebook zamierza być podstawowym składnikiem mobilnych systemów operacyjnych telefonów.

Oświadczenie Zuckerberga nastąpiło po publikacji danych na temat zarobków Facebooka w czwartym kwartale. Spółka zarobiła 1,59 mld dol. Co więcej, warto mieć na uwadze, że 23 proc. przychodów reklamowych Facebooka pochodzi z urządzeń mobilnych. Nic dziwnego, że rynek mobilny jest tak istotny dla akcjonariuszy spółki.

Reklama

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: Smartfon | Facebook | Mark Zuckerberg
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy