Elevate pozwoli szybko zmienić Wasze zwykłe rowery w elektryczne [FILM]

W czasach pandemii, Polacy pokochali przejażdżki rowerowe. To wspaniale, ponieważ rowery pozwalają w krótkim czasie zwiedzić wiele pięknych miejsc i jednocześnie zadbać o swoją kondycję. A gdyby tak trochę sobie pomóc?

Amerykański startup Bimotal ma plan spopularyzowania podróżowania po świecie na rowerach, również wśród ludzi, którzy nie mają kondycji i dotychczas nie byli zainteresowani jednośladami. Inżynierowie zaprojektowali i zbudowali specjalny silnik elektryczny, który można zamontować w praktycznie każdym rowerze górskim.

Elevate waży 2,7 kilograma, dysponuje mocą 750W i ma wbudowany akumulator o pojemności 250 Wh. System napędu elektrycznego można wyjąć z plecaka i zainstalować własnoręcznie na tarczy hamulcowej swojego roweru w zaledwie kilkadziesiąt sekund.

Reklama

Silnik pozwala rozpędzić rower do nawet 45 km/h i działa na dystansie od 25 do 48 kilometrów, w zależności o ustawienia zakresu mocy wspomagania. Bimotal informuje, że system można zainstalować na każdym zwykłym rowerze górskim, który został wyposażony w tarcze hamulcowe. Aby móc skorzystać z tego dobrodziejstwa, wystarczy wymienić tarczę hamulcową na tę dedykowaną od Elevate, a resztą zajmie się już sam silnik.

Jeśli jesteście zainteresowani przemianą swojego roweru w elektryczny w chwili, gdy najbardziej tego będziecie potrzebowali, czyli w momencie braku sił na dalszą wycieczkę, to możecie sprawić sobie taki system już teraz. Więcej informacji znajdziecie na stronie producenta ().

Źródło: GeekWeek.pl/Bimotal / Fot. Bimotal

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy