Letnie Igrzyska Olimpijskie w Tokio zostały przełożone na przyszły rok

Niestety, pandemia koronawirusa w ostatnim czasie zaowocowała odwołaniem wielu największych technologicznych wystaw i sportowych imprez, a teraz dowiadujemy się, że nie odbędzie się Letnia Olimpiada.

Igrzyska olimpijskie i paraolimpijskie nadal będą nosiły nazwę „Tokio 2020”, ale nie odbędą się w tym roku. MKOL, po ostatnich wieściach najróżniejszych krajów o nie pojawieniu się w Tokio oraz pogarszającej się sytuacji, zdecydowały o przełożeniu imprezy na przyszły rok.

Organizatorom zależy, by zmagania olimpijskie i paraolimpijskie odbyły się w pełni profesjonalnie i uczciwie. Pomimo pełnego przygotowania Japonii do Olimpiady, sami sportowcy z powodu domowych kwarantann i zamknięcia ośrodków sportowych i treningowych, nie mają jak rozwijać swojej formy.

Reklama

Trzeba tutaj podkreślić, że sytuacja pandemii koronawirusa i w związku z tym odwołania Olimpiady jest bez precedensu w historii olimpizmu. Chociaż w historii Igrzyska odwoływano pięć razy, to jednak nigdy nie zmieniano ich daty. MKOL początkowo rozważał przełożenie tego wielkiego wydarzenia ze świata sportu na jesień bieżącego roku, ale wszystko wskazuje na to, że pandemia nie zostanie w pełni opanowana w tym roku, a to ze względu na fakt, że pierwsza szczepionka ma być dostępna dopiero w listopadzie.

Letnie Igrzyska Olimpijskie to nie jedyna impreza, która nie odbędzie się w terminie lub nawet w tym roku. W ostatnich tygodniach masowo odwoływano lub przekładano terminy kolejnych imprez, zawieszano rozgrywki ligowe, a w końcu zmieniono też termin piłkarskiego EURO.

Japończycy świetnie przygotowali się do Letniej Olimpiady w Tokio. Premier kraju zapowiadał, że zaowocuje ona mnóstwem sportowych wrażeń i zachwycą najnowszymi technologiami w robotyce. Podczas inauguracji tego wielkiego wydarzenia, zobaczymy 18-metrowego, poruszającego się mecha inspirowanego serią Gundam i Char Zaku, oraz transmisję na żywo w jakości 8K z lotu w kosmos dwóch małych robotów.

Źródło: GeekWeek.pl/MKOL / Fot. Tokio2020

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy