Mechanicy Red Bulla ustanawiają nowy rekord pitstopu na 1.88 sekundy! (film)

Rekordowy serwis miał miejsce podczas niedzielnego Grand Prix Niemiec na torze Hockenheim. Cała ekipa mechaników Red Bulla przeprowadziła pitstop na 46 okrążeniu toru wykonanym przez Maxa Verstappena.

Ten niesamowity wyczyn, który zapisze się w całej historii Formuły 1 został uwieczniony na materiale filmowym. Wymiana opon trwa raptem 1.88 sekundy. Wszystko dzieje się w piorunującym tempie, dlatego polecamy obejrzeć film kilkanaście razy, wówczas dostrzeżecie ważne szczegóły.

Przy tak szybkim pitstopie od razu rodzi się pytanie o bezpieczeństwo, nie tylko samej ekipy, jak i pojazdu i kierowcy. W końcu w tak krótkim czasie można nie zdążyć np. dobrze przykręcić opony, a później może dojść do tragedii. Kierowca opanował jednak zatrzymywanie się w wyznaczonym miejscu, a zespół wymianę opon, praktycznie do perfekcji.

Reklama

Podczas Grand Prix Niemiec na torze Hockenheim, na drugim miejscu uplasował się zespół Williamsa z Kubicą na czele z czasem 1.91. Niby niewiele więcej, ale w F1 to już całe lata świetlne.

Źródło: GeekWeek.pl/Red Bull / Fot. Red Bull

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy