HBO Max zmienia cenę za abonament. Zapłacimy więcej?

Zła wiadomość dla fanów filmów i seriali. Kolejna popularna platforma VOD podwyższa ceny za usługę. Więcej trzeba będzie zapłacić za HBO Max. O ile podniesiono ceny i czy w Polsce zapłacimy więcej?

  • HBO Max weszło na rynek platform streamingowych w maju 2020 roku. 
  • W Polsce z serwisu możemy korzystać od marca 2022 roku, kiedy zastąpił HBO GO
  • Serwis ogłosił właśnie, że podwyższa ceny za dostęp do filmów i seriali. 

Dobra wiadomość jest taka, że podwyżka cen dotyczy rynku amerykańskiego. W Stanach Zjednoczonych ze skutkiem natychmiastowym cena zmienia się z 15 dolarów na 16 dolarów (plus podatek). Tych, którzy obecnie korzystają z usługi, nowa cena będzie obowiązywała w następnym miesiącu rozliczeniowym.

Reklama

Jak HBO Max tłumaczy podwyżkę?

HBO Max to kolejny serwis streamingowy, który doczekał się podwyżki cen. Zwiększanie cen tego typu usług możemy obserwować też w Polsce — zrobił to już między innymi Netflix, a krok ten można tłumaczyć na różne sposoby (na pierwszy plan wysuwa się inflacja, ale i inne powody). Niestety bardzo możliwe, że po wprowadzeniu modyfikacji w kosztach na rynek amerykański, również w naszym kraju doczekamy się zmian kosztów, jakie przyjdzie nam zapłacić za HBO Max.

Ile kosztuje HBO Max w Polsce?

Aktualnie ceny w Polsce pozostają bez zmian — nie wiadomo jednak, na jak długo. W przypadku wybrania płatności miesięcznej, musimy uiszczać opłatę w wysokości 29,99 zł. Abonament opłaca się jednak bardziej, gdy zdecydujemy się na płatność roczną — wtedy otrzymujemy usługę na 12 miesięcy za 234,99 zł. Jest to ekwiwalent 19,58 zł miesięcznie, czyli nawet mniej, niż gdy HBO Max wchodził do naszego kraju i oferował specjalne zniżki. Ci, którzy w tamtym czasie skorzystali z promocji płacą 19,99 zł miesięcznie

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: HBO Max | zmiana cen
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama