Jak ściągnąć muzykę z YouTube na telefon i komputer?

Jak ściągnąć muzykę z YouTube na telefon albo komputer? To pytanie zadają osoby, które nie chcą korzystać z odtwarzaczy online takich jak Spotify, Apple Music czy YT Music. I choć w takich apkach bez problemu możemy pobrać muzykę i słuchać piosenek offline, to wiele osób woli mieć popularne kawałki w telefonie jako pliki mp3.

 • Wysoka jakość audio, teledyski oraz teksty piosenek. Wszystko w jednym miejscu. YouTube to jedna z najbardziej popularnych platform do słuchania muzyki. 
 • Atutem YT jest dostęp do utworów, których nie ma w innych streamingowych serwisach z muzyką. 
 • Jak ściągnąć muzykę z YouTube? Najprostszym rozwiązaniem jest korzystanie z płatnego YouTube Premium. Czy można jednak pobrać piosenki za darmo i cieszyć się nimi offline? 

Czy można pobrać muzykę z YouTube legalnie i za darmo?

Zanim zaczniemy pobieranie muzyki warto upewnić się, że ściąganie z YouTube jest legalne w naszym kraju. Odpowiedź znajdziemy w Ustawie o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Reklama

Wynika z tego, że legalne jest pobieranie materiałów bez wiedzy twórcy. Dozwolone jest również rozpowszechnianie utworów w małym gronie odbiorców.

Nielegalne natomiast jest pobieranie utworów i wykorzystywanie ich w celach zarobkowych. Wówczas konieczne jest ustalenie wynagrodzenie z twórcą lub organizacją odpowiedzialną za prawa autorskie (w Polsce to Stowarzyszenie Autorów ZAiKS).

Jak ściągnąć muzykę z YouTube?

W Internecie jest dużo stron do pobrania gotowych plików audio z YouTube. Korzystanie z nich sprawdza się w momencie, w którym zależy nam na szybkim uzyskaniu małej ilości plików.

Do ściągnięcia muzyki z YouTube możemy skorzystać ze stron www:

 • flvto.biz
 • mp3y.download
 • x2download.com
 • y2meta.com

Każda z nich działa podobnie. Na stronie głównej wklejamy w okienko link do filmiku z YouTube i klikamy "Pobierz" / "Download". Po kilku sekundach dostajemy plik przerobiony na mp3, który możemy zapisać na naszym komputerze. 

Na niektórych portalach dostępna jest opcja samodzielnego wyboru formatu pobieranych danych. Dzięki temu możemy otrzymać nie tylko utwór, ale również cały teledysk.

Jak ściągnąć muzykę z YouTube na komputer?


Jak już wspominaliśmy, przeglądarkowe programy są dobre do pobrania pojedynczych utworów. Przy większej ich liczbie sprawdzą się aplikacje do zainstalowania na komputerze. Z ich pomocą możemy szybko pobrać całe albumy ulubionych wykonawców.

Wśród aplikacji znajdziemy:

 • MP3Studio YouTube Downloader,
 • iTubeGo,
 • YTD Video Downloader,
 • By Click Downloader,
 • Any Video Conventer.

Obsługa aplikacji na komputerze jest podobna do wersji przeglądarkowej. Wklejamy link w wyznaczonym do tego okienku i klikamy pobieranie. 

W porównaniu do stron internetowych, w wymienionych narzędziach możemy wprowadzić adresy gotowych playlist z YouTube.

Wtedy rozpocznie się ściąganie wszystkich utworów dostępnych w katalogu, a otrzymane nagrania dostępne będą z poziomu wbudowanej biblioteki. 

Jak ściągnąć muzykę z YouTube na telefon?


Jeśli wolimy ściągnąć piosenkę z YouTube na telefon, możemy posłużyć się stronami w przeglądarce lub aplikacjami mobilnymi. Nie znajdziemy ich w Google Play oraz w App Store ze względu na prawa autorskie. W niektórych krajach pobieranie muzyki przez zewnętrzne źródła jest nielegalne. 

Najlepszym i w pełni legalnym sposobem na pozyskanie utworów na telefon jest posiadanie YouTube Music (Premium). Dzięki tej usłudze otrzymujemy wbudowaną opcję zapisywania kawałków muzycznych i uruchamiania ich w trybie offline. Usługa YouTube Premium jest płatna i kosztuje 23,99 zł na miesiąc.

Na smartfonach możemy też skorzystać z darmowych, zewnętrznych aplikacji takich jak:

 • AT Player,
 • NewPipe,
 • 4K Video Downloader.

Przy każdym nagraniu dostępny jest przycisk do pobierania. Pozwala on zapisać nasze ulubione utwory z bibliotece offline, dostępnej w aplikacji. 

Nie ma możliwości przeniesienia plików na pamięć naszego telefonu. Dodatkowo wymienione aplikacje posiadają możliwość odtwarzania filmików w tle lub przy zablokowanym ekranie. Jest to dobra alternatywa dla klasycznego YouTube'a w telefonie

Czytaj także:

Najlepsze telefony dla seniora w 2023 roku

Więcej reklam na Snapchacie

Jak wydłużyć swoje życie o 10 lat? Wystarczy zmienić dietęINTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: YouTube
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy