Mocna 10 Disney+. To te filmy i seriale najchętniej oglądali Polacy

Co na Disney+ najchętniej oglądają Polacy? Powstał ranking, który odpowiada na to pytanie. Obejmuje dane zgromadzone w okresie od 14 czerwca 2022 roku do 14 czerwca 2023 roku. Czy w top 10 znajdują się wasze ulubione filmy? Sprawdźcie, być może znajdziecie także coś, co warto by było nadrobić.

Top 10 filmów na Disney+ w Polsce. "Avatar" na pierwszym miejscu

Miejsce pierwsze, czyli "Avatar" może nas na pierwszy rzut oka zaskoczyć. Jeśli jednak przypomnimy sobie, że właśnie w 2022 roku, po 13 latach pojawiła się kontynuacja popularnego filmu, czyli "Avatar: Istota wody", nasze wątpliwości zostają rozwiane. Widzowie najpewniej po prostu chcieli sobie przypomnieć historię przed wybraniem się do kin. Drugie miejsce przypadło filmowi "Predator: Prey", czyli thrillerowi akcji z popularnej serii "Predator".

Na trzecim miejscu znajduje się "Menu", co mnie bardzo cieszy, ponieważ jest to genialne i bardzo nieprzewidywalne widowisko, które zapewnia seans, na którym nie będziemy się nudzić. W rolach głównych Ralph Fiennes, Anya Taylor-Joy i Nicholas Hoult.

Reklama

Na czwartym miejscu mamy film "Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu", a na piątym "Doktor Strange w multiwersum obłędu", czyli dwa tytuły z uniwersum Marvela.

Co ciekawe, w topce znalazł się także filmy nagrodzony Złotym Globem i nominowany do Oscara. "Banshees od Inisherin" mimo wyróżnień zdobył szóste miejsce pod względem oglądalności.

Siódme miejsce przypadło animacji, co warto podkreślić, i jest to "Spider-Man Uniwersum".

W ósmym miejscu wracamy na chwilę do Marvela, ponieważ zajął je "Thor: Miłość i grom". Patrząc na listę, nie sposób oprzeć się wrażeniu, że Polscy widzowie upodobali sobie fantastykę.

W obliczu tego nie szokuje także dziewiąte miejsce, które przypadło animacji "Buzz Astral".

I w końcu dziesiąte miejsce, znowu dla animacji, ale za to jakiej! "Coco" szybko zdobyła serca widzów, którzy podczas seansu często ronili łzy wzruszenia.

Top 10 seriali na Disney+ w Polsce. "Żywe trupy" skradły serca widzów

Jeżeli jest jakaś produkcja o zombie, którą z pewnością zna niemal każdy, jest to na pewno serial "Żywe trupy", czyli "The Walking Dead".

Na liście znalazły się też trzy seriale z uniwersum "Gwiezdnych Wojen". Na drugim miejscu mamy "The Mandolariona" — w ostatnim czasie pojawił się nowy sezon produkcji. Na trzecim uplasował się "Andor".

Jeżeli czegoś nie można odmówić popularności, to są to na pewno "Chirurdzy" z... 19 sezonami przygód lekarzy pracujących w Seattle Grace, nie dziwi zatem ich pozycja na czwartym miejscu.

Na piątej pozycji mamy za to animację pt. "Sowi Dom". Szóste miejsce przypadło serialowi "Moon Knight", który przez recenzentów bywa nazywany jedną z najlepszych produkcji z Filmowego Uniwersum Marvela.

Siódme miejsce zajął "Obi-Wan Kenobi", Moc jest zatem w Polakach silna (i nic dziwnego).

Następne na liście, z numerem ósmym, są "Zbrodnie po sąsiedzku". True crime to w Polsce bardzo popularny temat, wydaje się więc oczywistym, że bohaterowie, którzy mają obsesję tym punkcie, również uplasują sobie specjalne miejsce w sercach polskich widzów.

Na dziewiątej pozycji widzimy "American Horror Story", czyli bardzo popularną i równie specyficzną produkcję, którą polecić można widzom o mocnych nerwach.

Top 10 zamyka nam "Mecenas She-Hulk", czyli również serial z uniwersum Marvela.

Ranking streamingowy został przygotowany przez platformę JustWatch.  

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Disney+ | seriale | filmy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama