Następnego audiobooka posłucham na Spotify!

Spotify wprowadza na swoją platformę nową usługę. Obok muzyki oraz podcastów, odnajdziemy tam także audiobooki. Zakupy zrobimy na stronie internetowej, a wybrane, kupione tytuły odsłuchamy w aplikacjach na naszych urządzeniach.

Spotify na swoją platformę wprowadza audiobooki!
Spotify na swoją platformę wprowadza audiobooki!Unsplash

No, może nie następnego, ale prawdopodobnie niedługo będzie to możliwe. Szwedzka firma po podbiciu rynku streamingu muzyki, a następnie rozszerzeniu swojej działalności również o bibliotekę podcastów, zdecydowała się na kolejny ciekawy krok. Spotify do swojej aplikacji wprowadzi również audiobooki! Póki co są one dostępne jedynie dla użytkowników mieszkających w Stanach Zjednoczonych - mogą oni kupować i słuchać aż ponad 300 tysięcy tytułów.

Co ciekawe, aktualnie audiobooki mogą być kupione jedyne na stronie internetowej Spotify. Po ich nabyciu pojawiają się jednak również w aplikacji.

Dodatkowo audiobooki startują także z nowym interfejsem, dostosowanym specjalnie do tego medium - dzięki temu apka pozostanie czytelna mimo nagromadzenia treści różnego rodzaju.

Ale nic za darmo!

Książki będą wyświetlane w wyszukiwarce oraz rekomendacjach z ikoną blokady na przycisku odtwarzania, co oznacza, że aby je odsłuchać, trzeba je najpierw... kupić. Audiobooki będą niestety traktowane jako osobny dział, a to oznacza, że ci, którzy posiadają abonament premium, nie będą mieli zniżek na książki, przynajmniej na początku istnienia usługi.

Zakupione tytuły znajdziemy zapisane w naszej bibliotece i będą dostępne do odsłuchania w dowolnym momencie. Książek możemy słuchać także w trybie offline, a funkcja zakładek automatycznie zapisze miejsce, w którym skończyliśmy odsłuchiwanie. Przydatnymi opcjami mogą się też okazać przyspieszenie lub zwolnienie odtwarzania, aby dostosować tempo słuchania pod swoje wymagania i preferencje. W aplikacji jest też dostępny specjalny system ocen, który pozwoli podzielić się swoją opinią na temat danych tytułów z innymi użytkownikami.

Reparacje wojenne dla Polski. Co Niemcy o nich myślą?Deutsche WelleDeutsche Welle
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas