Apetyt na dziwactwa

Jedzenie w restauracji nie musi być tylko ucztą dla podniebienia, może być niezapomnianym przeżyciem. W najdziwniejszych restauracjach świata, można odnieść wrażenie, że w takim miejscu górę nad menu biorą atrakcje, dalekie od tych kulinarnych.

Dopracowane menu zdaje się nie wystarczać, konkurencja na rynku gastronomicznym skłania restauratorów do sięgania po rozmaite sposoby, aby zaskoczyć swoich gości nie tylko potrawami, ale i atmosferą. Ale w przypadku niektórych propozycji goście mogą stracić apetyt...

Piwne spa, restauracja, w której kelnerem jest małpa, knajpa, w której goście mogą "poczuć się" kanibalami - to tylko niektóre z atrakcji jakie czekają smakoszy najdziwniejszych restauracji świata.

Udając się do Tajpej na Tajwanie, turyści mogą wpaść na lunch do restauracji Modern Toilet. Nazwa tego miejsca zdradza wszystko - wygłodniali klienci spożywają swoje posiłki zasiadając na sedesie.

Reklama

Toaletowy styl odbił się również na zastawie - dlatego też zamiast eleganckich serwetek klienci mogą sięgnąć po papier toaletowy, a orzeźwiające napoje otrzymają w miniaturowych pisuarach. Nasuwa sie tylko jedno pytanie, czy jedzenie jest adekwatne do wystroju restauracji...

Innym ciekawym miejscem na kulinarnej mapie świata jest piwne spa, zlokalizowane w hotelu górskim Bahenec w miasteczku Pisek u Jablunkova. Goście mogą raczyć się tu kąpielami piwnymi Bier.Bottich.Bad. Taka kąpiel przypadnie do gustu nie tylko amatorom piwa, ale i osobom dbającym o zdrowie i urodę.

Jak zapewniają właściciele hotelu, kąpiele w piwie drożdżowym posiadają właściwości lecznicze oraz stanowią doskonałą profilaktykę. Osady i drożdże piwne są naturalnymi środkami leczniczymi. Powodują one otwieranie porów skóry, oczyszczając dzięki temu głęboko organizm.

Kąpiel piwna Bier.Bottich.Bad działa kojąco na każdego. Zachwyceni efektami kuracji są nie tylko ludzie z problemami skóry, ale również osoby cierpiące na zaburzenia krążenia kończyn.

Porzucając górskie klimaty i złote trunki można udać się na śmiertelnie poważną kolację do Truskawca na Ukrainie. Właściciele restauracji "Eternity", która kształtem przypomina trumnę, zapraszają gości na kulinarną podróż do raju. Wnętrze restauracji przypomina zakład pogrzebowy, którego ponurą czerń przełamują kolorowe akcenty wieńców pogrzebowych.

Dla znawców sushi o mocnych nerwach doskonałą okazją do skosztowania czegoś "innego" jest restauracja Cannabalistic Sushi w Tokio. Koncepcja tej restauracji zrodziła się z tradycji nyotaimori, w której sushi spożywa się wprost z nagiego kobiecego ciała. Ta restauracja potraktowała tę ideę dosłownie i stworzyła jadalne, kobiece ciało. Całość utrzymana jest w stylistyce szpitalnej, dlatego też posiłek rozpoczyna chirurgiczne cięcie "ordynatora" restauracji.

Najdziwniejszym restauracjom świata zdecydował się obejrzeć Bob Bulmer, który w swoim programie "World's Weirdest Restaurants" odwiedzi zaskakujące knajpy, których idea i wystrój nie zawsze są apetyczne.

PAP life
Dowiedz się więcej na temat: restauracja | ciekawostki
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy