Gazowane napoje zwiększają agresję u nastolatków

Tylko jedna puszka napoju gazowanego dziennie powoduje agresywne zachowanie u nastolatków. Badania pokazują, że młodzi, którzy regularnie je piją, są bardziej skłonni do stosowania przemocy i używania broni.

Badania pokazują, że ci, którzy wypijają więcej niż pięć puszek napojów gazowanych tygodniowo, częściej stosują przemoc fizyczną.

Agresja wywołana napojem gazowanym

W trakcie ostatnich badań zaprezentowanych przez dziennik "Injury Prevention", przebadano 1, 878 nastolatków w wieku 14-18 lat. Zapytano ich, czy w trakcie ostatniego roku byli brutalni wobec swoich rówieśników, rodzeństwa, albo partnera i czy kiedykolwiek używali noża lub broni. Prawdopodobnie 9-15 proc. agresywnych zachowań było spowodowane przez niezdrowe napoje. Wśród nastolatków pijących jedną lub mniej puszkę tygodniowo, ryzyko sięgnięcia po broń jest niższe o 43 proc., niż u osób spożywających co najmniej 14 puszek.

Reklama

Ratunkiem zdrowa dieta

Wcześniejsze badania przeprowadzone w Wielkiej Brytanii i Holandii, pokazują że młodzież wybierająca niezdrowe jedzenie jest bardziej skłonna do łamania prawa. Więźniowie, którzy otrzymywali regularnie witaminy, są o 43 proc. mniej skłonni do stosowania przemocy. Naukowcy podkreślają, że ograniczenie konsumpcji napojów gazowanych spowoduje wymierne korzyści. Obniży poziom agresji wśród młodych, ale też przyczyni się do poprawy naszego zdrowia.

RMF24.pl
Dowiedz się więcej na temat: nastolatki | puszka | agresja | żywienie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy