Lodowe kręgi na Bajkale

Trwa sezon na kręgi zbożowe, znaki, którymi nieznana siła znaczy pola. Równie tajemniczym zjawiskiem są kręgi w lodzie. Ujawniono właśnie przypadek tego fenomenu, do którego doszło na jeziorze Bajkał.

Serwis informacyjny Mail Online poinformował o odkryciu dwóch olbrzymich kręgów na zamarzniętej pokrywie jeziora Bajkał w obwodzie irkuckim na Syberii. Każdy z widocznych na satelitarnych zdjęciach gigantycznych kręgów w lodzie ma około 4 km średnicy (2,5 mili, jak podaje źródło).

Zdjęcia lodowych kręgów wykonali w trakcie rutynowych prac kosmonauci z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS), krążącej nad Ziemią na orbicie stacjonarnej. Seria fotografii, na których widoczne są tajemnicze znaki, powstała w okresie od 5 do 27 kwietnia 2009 r. i miała dokumentować stopniowe zmiany zachodzące na skutek topnienia lodów Bajkału, długiego na ponad 660 km, siódmego co do wielkości jeziora na świecie.

Występowanie kręgów na lodzie odnotowano w wielu krajach. Zjawisko to jest łączone przez badaczy zjawisk niezwykłych z kręgami zbożowymi - są to

znaki nieznanego pochodzenia,

często o skomplikowanych wzorach, zwanymi też agrofromacjami, odkrywanymi na polach z uprawami zbóż, łubinu lub na łąkach.

Pojawianie się kręgów lodowych wielu ufologów łączy z aktywnością Niezidentyfikowanych Obiektów Latających. Ponieważ zdjęcia fenomenu na pokrywie lodowej jeziora Bajkał związane są z pracą naukową załogi ISS, sami naukowcy spróbowali wyjaśnić w jaki sposób powstały te gigantyczne kręgi. Postawiono więc roboczą hipotezę przekazaną dziennikarzom przez rzecznika NASA, że intrygujący wzór został utworzony przez strumienie ciepłej wody podnoszące się z głębszych warstw w stronę powierzchni.

Nie wiadomo jednak skąd ta ciepła woda wzięła się w głębokim na ponad 1600 m wielkim jeziorze i dlaczego wytworzyła w lodzie dwa podobnej wielkości regularne znaki. Ufolodzy zapewniają, że sprawa jest jasna - gigantyczne kręgi w lodzie jeziora Bajkał, to dzieło załogi UFO.

Reklama

Tadeusz Oszubski

MWMedia
Dowiedz się więcej na temat: jeziora | znaki | Bajkał
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy