Reklama

Ludzie pochowani żywcem? Niepokojące zdjęcie z lotu ptaka

Niecodzienne widoki w Ameryce /Twitter

Reklama

Ostatnimi dniami internet okrążyło niepokojące zdjęcie przedstawiające dwoje ludzi pochowanych obok siebie. Tajemnicza fotografia, wykonana z lotu ptaka, pochodzi z Portland (USA) i wywołała skrajne emocje u niejednej osoby. Co tak naprawdę zostało na niej uwiecznione?

Enigmatyczna fotografia przestawia dwóch ubranych w ten sam sposób mężczyzn leżących w świeżo wykopanych grobach. Obok nich znajdują się usypane górki ziemi, co właśnie sugeruje, że doły zostały przed chwilą wykopane.

Zdjęcie zdobyło w ciągu ostatnich dni olbrzymią popularność w mediach społecznościowych. W końcu trzeba przyznać, że wygląda niczym wyjęte z jakiegoś horroru i niecodziennie ogląda się coś podobnego.

Choć ujęcie może dawać powody do niepokoju, tak naprawdę nie ma się czego bać. Fotografia przedstawia performance dwóch amerykańskich artystów z Chicago: Dutesa Millera oraz Stana Shellabargera.

Reklama

Mężczyźni będący w związku małżeńskim wykopali obok siebie dwa groby, a następnie niewielki otwór łączący je ze sobą, przez który mogą się wiecznie trzymać za ręce. Całość ma oczywiście charakter metaforyczny.

Zdjęcie zrobiono już jakiś czas temu podczas corocznego festiwalu sztuki Time-Based Art Festival zorganizowanego przez Portland Institute of Contemporary Art. Specjalnie na tę okazję załatwiono dźwig, aby uwiecznić utwór z lotu ptaka.

W sieci można znaleźć wiele informacji, jakoby fotografia pochodziła z Map Google. Nie ma na to żadnych dowodów, jednak taka wiadomość na pewno przyczyniła się do zwiększenia rozgłosu.

Nie czekaj do ostatniej chwili, pobierz za darmo program PIT 2020 lub rozlicz się online już teraz! 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: fotografia | zdjęcie | groby | performance | sztuka | Artysta

Reklama

Reklama

Reklama