Reklama

​Meksyk: Atak niedźwiedzia zakończony... selfie

Sieć obiega bardzo nietypowe zdjęcie z zdjęcie z Meksyku. Za mrożącą krew w żyłach fotografią z groźnym niedźwiedziem, która stała się hitem internetu stoi nie mniej przerażające wideo!

Na zarejestrowanym w meksykańskim parku narodowym Chipinque nagraniu widzimy bardzo bliskie spotkanie trzech kobiet z czarnym niedźwiedziem. Turystki stoją nieruchomo wobec sporych rozmiarów napastnika o niewiadomych zamiarach. W końcu bestia na dwóch łapach podchodzi do jednej z nich. 

Ku zaskoczeniu samego zwierzęcia kobieta... robi sobie z nim selfie zachowując przy tym stoicki spokój!

Na trwającym zaledwie minutę nagraniu z pozoru nic się nie dzieje, jednak trzyma ono w napięciu od pierwszej do ostatniej sekundy. Zwłaszcza że w pewnym momencie niedźwiedź zaczął zaczepiać znieruchomiałą spacerowiczkę swoimi łapami! 

Reklama

Na szczęście po kilku groźnie wyglądających próbach zrezygnował, stanął z powrotem na czterech łapach i pomaszerował dalej nie interesując się zgromadzonymi wokół ludźmi.

Rzeczone wideo, jak i selfie wykonane przez turystkę w mig stały się hitami internetu. Poniżej możecie zobaczyć zarówno słynną już fotografię, jak i uwieczniony przez innego spacerowicza moment jej wykonywania.

Samo zrobienie sobie zdjęcia z niedźwiedziem nie należało do najmądrzejszych posunięć, jednak zachowanie trzech kobiet, które stanęły oko w oko z drapieżnym ssakiem było jak najbardziej prawidłowe. Jak podkreślają władze parku:

"Jeśli zbliża się do ciebie niedźwiedź musisz zachować spokój. Nie dopuść do sytuacji, w której znalazłbyś się pomiędzy matką a jej młodymi. O ile jest to możliwe znajdź schronienie i bacznie obserwuj poczynania drapieżnika. Robieniu sobie z nim zdjęć mówimy stanowcze nie!"

Przypominamy, że zalecenia z dalekiego Meksyku znajdą zastosowanie również w Polsce. Co prawda spotkania z niedźwiedziami należą u nas do rzadkości, ale udając się w Tatry lub Bieszczady należy być przygotowanym nawet na tak ekstremalne przypadki...

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy