UFO nad meksykańskim wulkanem Popocatepetl? Dziwny obiekt ma kształt dysku

To miało być tylko zdjęcie Księżyca, który wyłaniał się zza wulkanu Popocatepetl. Po powrocie do domu autor fotografii zauważył, że nad kraterem wulkanu jest widoczny dyskoidalny obiekt. To jedno z ciekawszych zdjęć UFO, jakie zostało wykonane na początku 2023 roku.

Ta zdumiewająca fotografia została wykonana wczesnym rankiem w niedzielę 8 stycznia 2023 roku. Tego dnia dwójka młodych ludzi (Karla Garcia i Luis Guerra) postanowiła wybrać się na spacer. Mieszkają w miejscowości Atlixco, która znajduje się w pobliżu słynnego meksykańskiego wulkanu Popocatépetl. W pewnym momencie zauważyli, jak zza krawędzi wulkanu wyłonił się Księżyc. Luis Guerra wyjął swój telefon komórkowy Samsung (model s22) i wykonał jedno zdjęcie Księżyca nad wulkanem. Po powrocie do domu obejrzał uważnie zdjęcie i ze zdumieniem zauważył, że tuż nad kraterem jest widoczny jakiś ciemny obiekt. O swoim odkryciu zawiadomił swoją dziewczynę, a ta natychmiast zamieściła fotografię na Facebooku. 

Reklama

Zdjęcie zostało opublikowane przez meksykańskie media, które bardzo chętnie i często piszą o UFO. Według relacji autora zdjęcia w trakcie jego wykonywania nie widział niczego na niebie poza Księżycem. Luis Guerra zapewnił dziennikarzy, że fotografia nie jest fotomontażem, a on w każdej chwili jest gotowy udostępnić oryginalny plik fotografii.

Sceptycy uważają, że na zdjęciu został sfotografowany przelatujący owad, ptak lub np. duży liść, który był unoszony przez wiatr tuż przed obiektywem aparatu. Jeden z meksykańskich pasjonatów UFO zwrócił uwagę, że jeśli obiekt naprawdę unosił się nad kraterem wulkanu, to musiał być ogromny, a jego średnica wynosiła ok. 30 metrów. W komentarzach pod zdjęciem opublikowanym na Facebook'u internauta Ricardo GR zamieścił fotografię tego samego wulkanu wykonaną przez jego znajomego. Widać na nim zagadkowy obiekt unoszący się w pobliżu pióropusza dymu nad wulkanem.


Ufolodzy twierdzą, że bardzo często Niezidentyfikowane Obiekty Latające (czyli UFO) nie mogą być widoczne gołym okiem, gdyż stosują specjalne pola maskujące. Dopiero matryca aparatu fotograficznego potrafi uwiecznić taki obiekt. Ich zdaniem od lat nad czynnymi wulkanami obserwowane są takie obiekty, gdyż kosmici wyraźnie interesują się ziemską aktywnością wulkaniczną. Wśród wulkanów, nad którymi często rejestrowane są obiekty UFO, Popocatépetl pełni rolę szczególną i jest w absolutnej czołówce.

Wulkan słynny z obserwacji UFO?

Nazwa wulkanu Popocatépetl wywodzi się z języka Azteków i oznacza "dymiącą górę". Ten czynny wulkan znajduje się na Wyżynie Meksykańskiej, około 70 kilometrów na południowy wschód od miasta Meksyk. Jego wysokość wynosi 5426 metrów, a krater ma średnicę ok. 600 metrów. Od lat pasjonaci UFO emocjonują się kolejnymi zdjęciami lub filmami, na których widać tajemnicze obiekty unoszące się w pobliżu krateru wulkanu. Na filmie z 2013 roku widać nawet, jak jeden z takich obiektów wręcz wlatuje do wnętrza krateru Popocatépetl.

W połowie lat 90-tych to właśnie meksykańska miejscowość Atlixco została uznana za jeden z 10-ciu najlepszych "hotspotów UFO" na świecie (czyli miejsc, gdzie te obiekty pojawiają się najczęściej). Obserwacji, zdjęć i filmów z UFO było tak dużo, że w 2001 roku na wzgórzu Punto Marconi znajdującym się tuż za miastem umieszczono specjalną tablicę ostrzegającą przed możliwością "obserwacji UFO". To właśnie z tego wzgórza rozciąga się najpiękniejszy widok na wulkan Popocatépetl.

Czytaj także | To może być rok smartfonów Samsunga – jeśli kupować, to właśnie teraz

Skomentuj na Facebooku GeekWeeka

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: UFO | wulkany | niezidentyfikowane obiekty latające | Meksyk
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy