Reklama

Wygląda jak filmowa atrapa. Najwęższe mieszkanie na sprzedaż!

W najwęższym miejscu dom ma niecałe cztery metry szerokości /Cover Images /East News

Reklama

Londyńskie mieszkanie, które jest tak wąskie, że ledwo można w nim zamieszkać, jest wystawione na sprzedaż. Nieruchomość znajduje się w zachodnim Londynie, na granicy dzielnic Kensington i Chelsea, i ma niecałe 3,9 metra szerokości. Z boku cały budynek wygląda bardziej jak atrapa grająca filmową scenografię niż dom, w którym można naprawdę zamieszkać.

Pomimo niezwykle smukłej obudowy, mieszkanie w domu przy Thurloe Square kosztuje dokładnie 795 000 funtów, co w przeliczeniu daje ponad 4 275 000 złotych. Jest to kwota niebagatelna i tylko nieliczni mogą sobie pozwolić na kupno.

Jak wygląda tak nietypowy budynek w środku? Projektanci wnętrz stanęli na wysokości zadania. Pomieszczenia w ogóle nie zdradzają faktu, że budynek jest ekstremalnie wąski.

Szczęśliwy nowy właściciel dostrzeże wiele projektanckich sztuczek, które sprawiają, że pokoje wyglądają na większe. Ściany są białe, z podłogami z jasnego drewna oraz z wykuszami. W środku znajdują się dwie dwuosobowe sypialnie, duży salon, łazienka z prysznicem i toaleta. Nieruchomość posiada nawet własny ogródek tarasowy, co jest rzadkością w brytyjskiej stolicy. Chociaż jego rozmiar może pozostawiać sporo do życzenia.

Reklama

Czy prezentowany dom faktycznie wygląda tak znakomicie, jak przedstawiają to zdjęcia? Trudno stwierdzić, ponieważ maklerzy nieruchomościowi zawsze trochę koloryzują rzeczywistość. Na pewno nowy właściciel domu nie opędzi się od tłumów gapiów, którzy codziennie będą zatrzymywać się przy tak charakterystycznej konstrukcji.

Ponadto, jak się okazuje, "cienki dom" nie jest do końca wymysłem budowniczych. Dom powstał w połowie XIX wieku, ale powstanie stacji metra w sąsiedztwie spowodowało, że działka, na której znajduje się posiadłość, stała się bardzo wąska i tylko tego typu budynek mógł zostać wybudowany w tym miejscu.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje