Zarobisz 1800 zł w 20 minut. Warunek? Musisz to zjeść

Uważasz, że w kwestii jedzenia dużej ilości pokarmów jesteś niepokonany? Może okazać się, że twoje gastronomiczne "Waterloo" znajduje się w dalekiej Japonii.

Umakara Ramen Hyouri to tokijska restauracja, która oferuje pieniądze - i to spore! - za zjedzenie ich specjału, czyli ogromnej porcji ramen serwowanego w potężnej misie. Jej właściciele są pewni, że wielu "zawodników", którzy spróbują się zmierzyć ze specjalnością zakładu po prostu nie da rady.

Dlatego też wyznaczono nagrodę dla najlepszych z najlepszych. Aby otrzymać 50 tysięcy jenów (około 1815 złotych) należy nie tylko zjeść wszystko. Trzeba zrobić to w mniej niż 20 minut.

Co trzeba zjeść, aby zarobić pieniądze? Oto zawartość "konkursowego" zestawu:

Reklama

  • japoński rosół z czterema porcjami makaronu
  • cztery kilogramy (sic!) kiełków fasoli
  • kilka(naście) kawałków smażonego kurczaka

Dodajmy jeszcze, że całość jest przyprawiona na ostro.

Odkąd trzy lata temu szefostwo knajpy ogłosiło ten konkurs prowadzony przez nich lokal nie może narzekać na pustki. Chętnych do zmierzenia się z zawartością misy nie brakuje, ale jak dotąd "pokonać" ichni ramen udało się tylko dziewięciu śmiałkom.

Nagrodą pocieszenia jest blisko 1000 złotych za zjedzenie całości w pół godziny. Jednakże osób, którym udało się otrzymać tę nagrodę również nie ma zbyt wiele.

Żeby przystąpić do wyzwania trzeba uiścić opłatę w wysokości 3000 jenów (około 110 złotych). Co w sytuacji, w której - napiszmy to delikatnie - twój żołądek nie zaakceptuje ilości przyjmowanego jedzenia? W takiej sytuacji należy zapłacić prawie 370 złotych kary. To sporo, ale parafrazując przysłowie, aby wygrać trzeba... jeść.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Zjadł ostrą papryczkę. Skończył z 2,5 cm dziurą w gardle!

Absolutnie nie zamawiaj tego w fast foodzie!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ramen | Japonia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy