Big Brother na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej? NASA planuje reality-show

NASA otwiera się na nowe aktywności w kosmosie. Niedługo możemy spodziewać się nie tylko filmu realizowanego na orbicie przez Toma Cruisea, ale również pierwszego kosmicznego Big Brothera.

Space Hero (Kosmiczny Bohater), taki tytuł ma nosić nowe reality-show, które będzie realizowane pierwszy raz w historii na ziemskiej orbicie, na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Na razie nie wiadomo, jakie osoby wezmą w nim udział, ale NASA jest bardzo entuzjastycznie nastawiona na tego typu akcje.

To bardzo cieszy, ponieważ najważniejszym aspektem eksploracji kosmosu powinna być jego jak najszersza popularyzacja, a właśnie takimi wydarzeniami może to szybko osiągnąć i inspirować miliony młodych ludzi, z których część na pewno dokończy żywota gdzieś na obcych światach.

Reklama

Pomysłodawcy projektu Space Hero podpisali już kontrakt z NASA. Reality-show odbędzie się w połowie na Ziemi, a w drugiej części na orbicie. Otóż uczestnicy będą walczyli o nagrodę główną, czyli lot na pokład Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Bilet będzie wart 55 milionów dolarów, a zwycięzca ma pozostać na orbicie przez 10 dni.

Lot ma odbyć się już w 2023 roku. Firmą odpowiedzialną za lot będzie Axiom Space. Nie jest tajemnicą, że uczestnik wybierze się w kosmos kapsułą Dragon, ponieważ firma ta współpracuje ze SpaceX. Axiom planuje w ciągu najbliższych 5 lat zbudować na orbicie pierwszy prywatny hotel.

Wracając do kosmicznego turysty Space Hero, to będzie on bezustannie obserwowany przez wiele kamer, których na pokładzie nie brakuje. NASA i pomysłodawcy reality-show chcą dzięki temu projektowi pokazać, jak wyglądać będzie życie turystów w kosmicznych hotelach lub w bazach na Księżycu czy Marsie.

Źródło: GeekWeek.pl/Space Hero / Fot. NASA

Geekweek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy