Google przetestuje hybrydowy tydzień pracy. Pandemia przyspieszy wielką rewolucję

Niektórzy pracownicy będą przychodzić do biura jedynie 3 razy w tygodniu, a wszystko w celu sprawdzenia, czy w ten sposób można zbalansować produktywność i bezpieczeństwo.

Pandemia koronawirusa sprawiła, że musimy szukać nowych rozwiązań w niemal wszystkich dziedzinach życia. Praca jest jedną z nich, szczególnie jeśli wcześniej spędzaliśmy większość czasu w biurze, w otoczeniu wielu innych osób - obecnie jest to sytuacja stwarzająca chyba największe zagrożenie, bo mowa o zamkniętym pomieszczeniu i wielu godzinach spędzanych wspólnie. I choć część firm na całym świecie nie ma innego wyjścia i musi podejmować to ryzyko, to część stara się odnaleźć w realiach pracy zdalnej, szukając jednocześnie rozwiązań długoterminowych, które można byłoby stosować również w rzeczywistości pocovidowej, tak na wszelki wypadek. 

Reklama

Jedną z nich jest Google, które jako jedno z pierwszych wysłało swoich pracowników na pracę zdalną, kiedy pandemia zaczęła przybierać na sile i do tej pory nic się w tym temacie nie zmieniło, a co więcej koncern przewiduje, że powrót do klasycznego modelu będzie możliwy najwcześniej we wrześniu przyszłego roku. Choć jeśli weźmiemy pod uwagę najnowszy pomysł firmy, klasyczny model może odejść u niej w zapomnienie i zamiast tego zobaczymy tzw. model hybrydowy, w ramach którego pracownicy będą pracować przez część tygodnia z domu, a przez część z biura. 

Czy to przyszłość biznesu? Czas pokaże, ale Google postanowiło przetestować swój pomysł, widząc w nim nie tylko wzrost bezpieczeństwa pracowników, ale i ich produktywności, a także zadowolenia z życia i pracy. W niedzielę poinformował o tym CEO Google, Sundar Pichai, podkreślając, że chcą przetestować model łączący trzy dni pracy z biura i dwa dni z domu: - Testujemy hipotezę, że elastyczny model pracy prowadzi do większej produktywności, współpracy i dobrobytu - tłumaczył, dodając przy okazji, że będzie to ciekawy eksperyment, bo żadna inna firma nigdy nie testowała tego na taką skalę. Oczywiście wszystko dopiero w momencie, kiedy będzie można bezpiecznie wrócić do pracy w biurze, najlepiej po szczepieniu na Covid-19, które Google zaleca swoim pracownikom, kiedy tylko będzie dla nich dostępne.

Źródło: GeekWeek.pl/Google

Geekweek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy