Ludzie próbują wdrapać się na startujące samoloty na lotnisku w Kabulu [WIDEO]

Tysiące Afgańczyków i obcokrajowców za wszelką cenę próbują wydostać się z Afganistanu za pośrednictwem lotniska w Kabulu. W sieci pojawiły się filmy zdesperowanych ludzi, którzy wdrapują się na startujące samoloty.

Talibowie przejęli całkowitą kontrolę nad wszystkimi prowincjami kraju. Przedstawiciele tamtejszego rządu uciekli najpierw do Tadżykistanu, a potem do Omanu. W niedzielę Talibowie weszli do samego Kabulu i do pałacu prezydenckiego. Kraje świata rozpoczęły ewakuację swoich ambasad.

Niestety, wydarzenia rozgrywają się tak szybko, że w opałach znaleźli się obywatele wielu krajów, którzy na co dzień mieszkali w stolicy Afganistanu. W obliczu przejęcia władzy przez islamistyczny reżim, ich pobyt w kraju może skończyć się uwięzieniem, a nawet wyrokiem śmierci.

Reklama

W sieciach społecznościowych jak grzyby po deszczu pojawiają się filmy z lotniska w Kabulu, na których widać ludzi próbujących wejść na pokład samolotów transportowych, w tym Boeinga C-17A Globemaster, i wydostać się z kraju. Według doniesień agencji, kilkanaście osób zginęło pod kołami samolotów lub spadło z nich w trakcie startu i lotu.

Źródło: GeekWeek.pl/Twiiter/YouTube

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy