Masowe groby zmarłych na CoVID-19 w Nowym Jorku w widoku z drona (film)

W samym Nowym Jorku odnotowano już 4 009 zgonów z powodu CoVID-19 i 76 876 infekcji wirusem SARS-CoV-2. Władze nie dają sobie rady z pochówkami ofiar, których z każdym dniem przybywa lawinowo.

W sieci pojawił się przerażający materiał filmowy wykonany z drona, na którym możemy zobaczyć masowe pochówki ofiar pandemii na wyspie Hart w Nowym Jorku. Surrealistyczna scena na myśl przywodzi słynne filmy katastroficzne ostatnich lat. Niestety, to wszystko dzieje się w rzeczywistości.

Na wyspie Hart władze stanu od czasu do czasu przeprowadzają masowe pochówki zwłok niezidentyfikowanych osób lub takich, po które nie zgłosiła się rodzina, czyli bezdomnych i biednych. Tym razem groby powstają dla zmarłych na CoVID-19. Na wyspie Hart pochowane są obecnie zwłoki ponad miliona ludzi. Duża część z nich zmarła na gruźlicę. Na wyspie bowiem znajdowały się kompleksy szpitali chorób zakaźnych.

Reklama

Trzeba tutaj podkreślić, że groby związane z CoVID-19 są tworzone tymczasowo. Burmistrz zapewnia, że gdy sytuacja w mieście zostanie opanowana, a kostnice poradzą sobie z przyjmowaniem setek ofiar dziennie, osoby będą te pochowane na lokalnych cmentarzach, w tradycyjny sposób.

Źródło: GeekWeek.pl/ / Fot. The Telegraph

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama