Naszpikowane technologią buty z „Powrotu do przyszłości” dla każdego

Samowiążące się buty były marzeniem większości dzieciaków, które wychowały się na kultowej trylogii Powrót do przyszłości. Chociaż kosmiczne buty Martyego, czyli Magi, pojawiły się na rynku kilka lat temu, niestety nie były dostępne dla każdego.

Nike zapowiada, że niebawem się to zmieni. Samowiążące się buty powrócą w zupełnie nowej odsłonie, będę wyposażone w najnowszą technologię i oferowane mają być w przystępnej cenie. Do tej pory słynne Air Magi można było dostać w limitowanej serii lub kupić bezpośrednio od kolekcjonerów.

Jakiś czas temu buty, które Marty McFly nosił w drugiej części filmu „Powrotu do przyszłości” wystawiono na aukcję w Hongkongu, gdzie osiągnęły cenę 104 tysięcy dolarów, a pieniądze te trafiły do Michael J. Fox Foundation, czyli fundacji, która wspiera badania naukowe nad walką z chorobą Parkinsona. Przypomnijmy, że słynny aktor cierpi na tę chorobę od wielu lat.

Reklama

Dwa lata temu, Nike zaprezentowało obuwie HyperAdapt. Miało ono być nową wersją samowiążących się butów dla mas, ale coś nie zadziałało i zrobiło się o nich cicho. Teraz producent podszedł do sprawy z zupełnie innej perspektywy. Nowe buty mają dysponować technologią, która nie tylko efektywniej dopasuje buty do naszych stóp, ale również jest tańsza w produkcji, co oznacza, że obuwie będzie tańsze w zakupie.

Nowe Air Magi dla mas mają pojawić się już na wiosnę przyszłego roku. Nike zapowiada, że ich cena nie przekroczy 350 dolarów za parę. Niestety, nic więcej na ich temat nie wiadomo, i czy pojawią się na Starym Kontynencie. Jeśli wierzyć producentowi i sugerowanej przez niego cenie, to okolice 1000 złotych wyglądają wyśmienicie. Musimy tutaj pamiętać, że nie dostaniemy za tę kwotę tylko bajeru w postaci mechanizmu samowiązania się butów, ale również system idealnego dopasowania do stopy i najbardziej kosmiczne technologie, które zapewnią nam przewagę w trakcie uprawiania sportów.

Źródło: GeekWeek.pl/ / Fot. Nike

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama