Reklama

Praca zdalna i nauka w domu - sprawdź w jaki sprzęt warto się zaopatrzyć

To już kolejne miesiące pandemii koronawirusa, a praca w domu i nauka zdalna - w obliczu wariantu Omikron - będą normą przez najbliższe tygodnie. Bez odpowiedniego sprzętu jedno i drugie będzie bardzo utrudnione. Jeśli nie jesteście jeszcze dostatecznie przygotowani, warto zainwestować w kilka urządzeń.

Wydajny komputer to podstawa

Osoby na pracy zdalnej to najczęściej studenci albo osoby zatrudnione w korporacjach. Zarówno dla jednych, jak i dla drugich, najważniejszym narzędziem jest komputer.

W przypadku normalnych warunków, to pracodawca zapewnia nam urządzenie idealnie przystosowane do wykonywanych obowiązków. Podczas pracy z domu w większości jesteśmy skazani na nasze domowy sprzęty, które często mogą wyraźnie odstawać od minimalnego wymogu.

Podczas wybierania komputera do pracy zdalnej koniecznie trzeba poszukać urządzenia, oferującego przede wszystkim wysoką wydajność oraz pojemny dysk. Dobry procesor z dużą ilością pamięci RAM przyspieszy wykonywanie czynności, a dużo miejsca na dysku sprawi, że nie będziemy musieli przejmować się piętrzącymi się dokumentami.

Reklama

Również uczniowie, którzy jeszcze niedawno notowali swoje notatki w zeszytach, będą musieli polegać na komputerach. W ich przypadku nacisk warto położyć na dobrą szybkość sieci internetowej. Zdalna nauka w większości przypadków polega na korzystaniu z komunikatorów internetowych oraz kamer - z tego powodu warto szukać szczególnie urządzeń multimedialnych.

Kamera internetowa nie tylko dla uczniów

Ta wbrew pozorom nie przydaje się tylko uczniom. Popularnością w trakcie pracy zdalnej cieszą się tzw. "kole" (od angielskiego wyrazu call - połączenie). Są to zorganizowane spotkania telefoniczne lub wideorozmowy przeprowadzane najczęściej w sprawach służbowych.

Chcąc jak najlepiej wypaść podczas takich rozmów, warto zainwestować w kamerę internetową, obsługującą jak najlepszą rozdzielczość. Dzięki temu będziemy lepiej widoczni w oczach innych współtowarzyszy i zapewne pozostawimy po sobie dużo lepsze wrażenie.

Warto także pamiętać by wybrana kamera dobrze wyłapywała dźwięki i transmitowała nasz głos. W dużym stopniu od tego właśnie zależy czy i jak będziemy słyszalni przez współrozmówców, a jak wiadomo - nic tak nie męczy jak niewyraźna mowa.

Słuchawki do komfortowej pracy czy nauki

Skoro już przy dźwięku jesteśmy. W domowym zaciszu trudno zachować swoją prywatność w trakcie wykonywania obowiązków czy zdalnej nauki. Właśnie dlatego zarówno osoby pracujące jak i uczniowie powinni zaopatrzyć się w dobrej jakości zestaw słuchawkowy.

Planując jego zakup warto kierować się jakością przetworników i wygodą nauszników. Wbrew pozorom, najdroższe, gamingowe zestawy słuchawkowe, mogą nie spełnić swojej roli. Modele te często są ciężkie i masywne i mogą negatywnie wpływać na nasze samopoczucie.

O wiele lepszym rozwiązaniem będą klasyczne słuchawki wyposażone w np. system redukcji hałasu otoczenia. Umożliwi to komfortowa pracę, nawet przy kręcących się po domu osobach postronnych.  

Ciekawym rozwiązaniem będą także bezprzewodowe urządzenia oparte na łączności Bluetooth. Dzięki nim, będziemy mogli stale słuchać np. wykładu i poruszać się po mieszkaniu, nie przeszkadzając innym osobom.

Zainwestuj w cichą klawiaturę

Biorąc pod uwagę innych, warto mieć także na uwadze klawiaturę. Obecnie modnym rozwiązaniem jest stosowanie mechanicznych przełączników. Te, choć zapewniają dużą wygodę korzystania i wysoką responsywność, są niestety szalenie głośne. Może to skutecznie przeszkodzić innym mieszkańcom w ich zdalnej pracy lub nauce.

W przypadku domowej pracy o wiele lepiej wypadają klasyczne klawiatury na miękkich klawiszach. Również nie ma potrzeby przesadzać z kształtem urządzenia. Ponownie wymyślne klawiatury gamingowe, przystosowane dla graczy, mogą okazać się nie najlepsze przy długotrwałej pracy.

Wygodny fotel do pracy albo do nauki

Na sam koniec pozostawiliśmy prawdopodobnie najistotniejszy sprzęt mogący przysłużyć się nam w trakcie zdalnych obowiązków. Mowa o fotelu. Osiem godzin pracy przy laptopie lub niewiele dłuższe posiedzenia w zdalnej szkole, mogą negatywnie wpłynąć na nasze plecy.  

Dlatego też nie należy oszczędzać na naszym komforcie. Wygodny, dobrze wyprofilowany fotel nie tylko umniejszy nasze zmęczenie ale też pozytywnie wpłynie na samopoczucie.

Wybierając urządzenie warto zatem mieć na uwadze, by to było szeroko konfigurowalne, zapewniało dobrze wyprofilowane siedzisko, ergonomiczne oparcie, a samo było wykonane z przewiewnych materiałów skutecznie odprowadzających ciepło.

Na rynku oczywiście nie brakuje wszelakich "oryginalnych" rozwiązań, opartych na różnych systemach bezpieczeństwa, ochrony i wygody. Nie dajmy się jednak skusić na kwieciste opisy - zanim zdecydujemy się na jakiś fotel, najpierw przetestujmy go w sklepie. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy