Prawdziwe Męskie Granie

W tym roku druga edycja Męskiego Grania - nowi artyści, nowe utwory, miasta bez zmian.

16 lipca w Żywcu po raz drugi startuje seria koncertów pod hasłem Męskie Granie. Zeszłoroczny cykl cieszył się tak dużym zainteresowaniem, że organizatorzy postanowili powtórzyć wydarzenie. Impreza w tym roku odbędzie się w tych samych miastach co w poprzednim, tak więc na koncerty będziemy mogli wybrać się do Warszawy, Krakowa, Lublina, Gdańska, Wrocławia, Poznania i miasta oficjalnego sponsora imprezy - Żywca.

Wojownicy przyciągają tłumy

W roku poprzednim trasa promowana była utworem "Wszyscy muzycy to wojownicy", nagranym przez trzech wybitnych muzyków - Macieja Maleńczuka, Wojciecha Waglewskiego i Abradaba. Utwór miał być wybuchową mieszanką odmiennych stylów reprezentowanych przez każdego z panów.

Piosenka cieszyła się pozytywnym odbiorem, a same nazwiska wykonawców zestawione obok siebie podziałały wystarczająco magnetyzująco, by przyciągnąć rzesze słuchaczy.

Reklama

W każdym z 7 miast, w których usłyszeć można było panów, bilety na występ były niedostępne już 2 tygodnie przed wydarzeniem.

31 wojowników

W poprzedniej edycji oprócz Maleńczuka, Waglewskiego i Abradaba, wzięły udział takie postacie jak DJ Eprom, Jarosław Koziara, Fisz, Emade, Michał Jacaszek, Nergal czy Smolik. Podczas tegorocznej trasy liczba muzyków występujących w ramach Męskiego Grania znacznie się zwiększyła.

Na oficjalnej stronie wydarzenia znajdziemy listę 31 wykonawców. Spośród nich na szczególną uwagę zasługuje Leszek Możdżer, Fisz i Emade, Myslovitz, Wojciech Waglewski, Lao Che oraz Pink Freud. Wdzięczna nazwa i tak duże grono muzyków zobowiązało organizatorów do umieszczenia w nim dwóch artystów z kręgów rapowych - L.U.C. i Abradaba.

Posłuchaj niecodziennego połączenia 3 gatunków:

Od jazzu po muzykę elektroniczną

Mieszanka gatunkowa występujących artystów zawierać będzie w sobie rock, jazz, muzykę elektroniczną i szeroko rozumianą muzykę alternatywną.

Największym znakiem zapytania tegorocznej edycji jest Jan Nowicki, któremu o ile nie można odmówić zdolności aktorskich, o tyle trudno nazwać go profesjonalnym wokalistą. Impreza z pewnością będzie ciekawym wydarzeniem nie tylko dla mężczyzn, a szeroki wachlarz występujących przyciągnie również młodszych odbiorców.

Zobacz co czeka cię podczas Męskiego Grania 2011:

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: utwory | edycja | miasta | męski | jazz | rock | muzyka | męskie granie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama