Teraz w paczkomacie InPost nadasz paczkę przez apkę, bez drukowania etykiety

Paczkomaty właśnie stały się jeszcze wygodniejsze. W czasach pandemii taka forma dostarczania i wysyłania paczek to strzał w dziesiątkę. Wszystko można załatwić bez kontaktu z kurierem i obawy o infekcję CoVID-19.

InPost właśnie poinformował, że wprowadził do swojej oferty nową formę nadawania paczek. Teraz nie trzeba już martwić się drukowaniem specjalnych etykiet i ich naklejaniem na paczki. Nadanie przesyłki będzie można w pełni wykonać za pomocą swojego smartfona i aplikacji.

Firma informuje, że wystarczy zeskanować w czytniku paczkomatu odpowiedni kod QR, który wyświetli się w aplikacji i chwilę później można już umieścić paczkę w wyznaczonej skrzynce.

Jak krok po kroku nadać paczkę poprzez aplikację InPost Mobile? Proszę bardzo! Przede wszystkim, na smartfonie należy zainstalować darmowy program InPost Mobile: na smartfony z Androidem () i smartfony z iOS ().

Reklama

Spakuj swoją paczkę. Zadbaj o odpowiednie zabezpieczenie przesyłki i zmierz jej gabaryt. Do wyboru masz skrytki w trzech rozmiarach. Poniżej krótka ściągawka, co możesz wysłać w danym rozmiarze:

Gabaryt A (8 x 38 x 64 cm)
W tym rozmiarze wyślesz na przykład płytę CD, książkę czy mniejsze ubrania.

Gabaryt B (19 x 38 x 64 cm)
W tym rozmiarze wyślesz na przykład buty, kosmetyki czy większe ubrania.

Gabaryt C (41 x 38 x 64 cm)
W tym rozmiarze wyślesz na przykład ekspres do kawy, drukarkę czy konsolę do gier.

W aplikacji, w dolnym menu, wybierz środkową ikonę ze strzałką (Nadaj). Zaznacz wybraną formę wysyłki (możesz wysłać z Paczkomatu do Paczkomatu lub z Paczkomatu na wskazany adres domowy/firmowy), a następnie uzupełnij wymagane dane odbiorcy i nadawcy. Twój numer telefonu wypełni się automatycznie!

Opłać wysyłkę BLIKiem. Po uzupełnieniu informacji, zostaniesz przekierowany do szybkiej i wygodnej płatności BLIK. Po ukończeniu płatności, w aplikacji pojawi się 9-cyfrowy kod nadania oraz kod QR. Kod nadania otrzymasz również w mailu. Pamiętaj! Na paczce nie musisz już naklejać żadnej etykiety ani umieszczać kodu nadania. Jeśli chcesz jednak umieścić kod na paczce, oczywiście, możesz to zrobić!

Nadaj w Paczkomacie. Z przygotowaną paczką udaj się do dowolnego Paczkomatu. W czytniku w Paczkomacie zeskanuj kod QR z aplikacji lub na ekranie Paczkomatu wybierz opcję „Mam kod nadania lub kod zwrotu” i wpisz dane, skrytka otworzy się automatycznie! Teraz włóż paczkę do skrytki. InPost informuje, że w 2021 roku mają pojawić się opcje płatności kartą oraz Google Pay i Apple Pay.

Źródło: GeekWeek.pl/InPost / Fot. InPost

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy