​Juan Joya Borja nie żyje. Żegnamy najsłynniejszy memiczny śmiech

Juan Joya Borja, komik znany szerzej jako "El Ristas" i bohater wielu youtube'owych przeróbek zmarł 28 kwietnia 2021 w wieku 65 lat w wyniku przewlekłej choroby. Nieśmiertelnym uczynił go jego śmiech i tysiące powstałych dzięki niemu memów.

"El Risitas" w dosłownym tłumaczeniu oznacza "chichot" i Juan Joya Borja nie mógł przybrać lepszego pseudonimu artystycznego. 

Najlepszym na to dowodem jest kultowe i przerabiane setki tysiące razy - dosłownie! - nagranie z hiszpańskiego programu telewizyjnego Ratones Coloraos z 2007 r., w którym Borja opowiedział o czasach, kiedy pracował jako pomoc kuchenna i dostał bardzo odpowiedzialne zadanie wyczyszczenia patelni. 

Nie będziemy zdradzać puenty tej historii, ale do historii nie przeszedł jej koniec, tylko przerywniki w postaci niepodrabialnego śmiechu komika. Zobaczcie zresztą sami:

Reklama

Powyższe wideo, do którego najczęściej dokładano napisy w innych językach opowiadające zupełnie inną historię, od lat jest "templatką" (szablonem) dla twórców memów. 

Szczególnie postać Juana upodobali sobie gracze. Stąd w serwisie YouTube, i nie tylko, nie brakuje z nagrań, na których "El Risitas" snuje zmyślone, ale autentycznie śmieszne, opowiastki o tym, jak naprawdę wygląda praca w największych studiach deweloperskich i o sposobach na wkurzenie miłośników elektronicznej rozrywki.

Juan Joya Borja i jego śmiech posłużyły także do przeróbek nawiązujących do obecnej sytuacji politycznej czy pandemii koronawirusa. Filmików "made in Poland" jest za dużo, by dało się je opisać, dlatego znów odsyłamy was do YouTube'a. Niech to będzie wasza wirtualna świeczka dla człowieka, który jeszcze za życia stał się internetową legendą.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: nagranie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy