Startuje proces aktualizacji Galaxy S4. Jakich zmian można się spodziewać?

Samsung na prezentacji Galaxy Note’a 3 obiecał, że w październiku pojawi się nowe oprogramowanie dla modelu Galaxy S4. Zapowiada się na to, że producent słowa dotrzyma, gdyż proces aktualizacji właśnie wystartował.

Serwis Sammobile donosi, że południowokoreańska firma już rozpoczęła proces aktualizacji Galaxy S4 w Niemczech. Największą nowością jest Android 4.3 Jelly Bean, chociaż ciekawych zmian jest więcej.

Nowa wersja oprogramowanie Googl nie wpłynie zasadniczo na wygląd nakładki Samsunga. Update ma za to sprawić, że “Galaxy S4 zauważalnie przyspieszy i korzystanie z niego będzie jeszcze przyjemniejsze". Wzrosnąć na również wydajność urządzenia. Redaktorzy Sammobile informują o skoku wyników w AnTuTu o około 5 tys. punktów (do poziomu około 30 tys.). Moim zdaniem nie jest to dobry wyznacznik i wolę poczekać na realne testy wydajności zaktualizowanego urządzenia. Biorąc pod uwagę dodanie obsługi technologii TRIM skok wydajności jest bardzo prawdopodobny.

Reklama

Wraz z Androidem 4.3 wprowadzone będzie również wsparcie dla OpenGL ES 3.0 oraz protokołu ANT+, który poprawi bezprzewodową komunikację z akcesoriami. To jednak nie wszystko, bo sporo nowości w TouchWiz - tradycyjnie już - szykuje Samsung. Pełna lista zmian nie została jeszcze udostępniona, ale redaktorzy Sammobile wskazują na:

- dodanie obsługi zegarka Galaxy Gear;

- implementację usługi Samsung KNOX;

- preinstalowaną usługę Samsung Wallet;

- ulepszony mechanizm zarządzania pamięcią RAM;

- poprawę odwzorowania kolorów ekranu (ulepszony silnik programowy);

- lepsze działania autorskiego launchera (TouchWiz Nature), który ma działać dużo płynniej;

- nowa klawiatura Samsunga;

- nowa przeglądarka Samsunga;

- nowy Reading Mode, który będzie dostępny w wybranych aplikacjach (ułatwia np. czytanie ebooków);

- nowy oprogramowanie aparatu (prawdopodobnie z kilkoma funkcjami z nowszych modeli);

- mniejsze zmiany w wyglądzie wybranych aplikacji, autorskich widżetów czy elementów nakładki.

Aktualizacja w kolejnych krajach ma pojawić się do końca roku. Jednak w Polsce może rozpocząć się już wkrótce. Należy jednak pamiętać, że urządzenia pochodzące od operatorów mogą otrzymać nowe oprogramowanie z opóźnieniem.

Mateusz Żołyniak

komórkomania.pl

Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: Samsung Galaxy S | Smartfon | aktualizacja Androida
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy